Boşanma aşamasında olduğu eşi vasıtasıyla saldırıya uğradığını tez etti: Pantolonumu kesip eşeysel ilişkiye girdi

İddiaya göre, M.S.E boşanma aşamasındaki eşi E.E.’ye (52) eşeysel saldırıda bulundu. E.E. olayı polis güçleri ekiplerine bildirerek M.S.E’den şikayetçi oldu. Şikayet üzerine ifadesi alınan şüpheli, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Karşı “Eşe Cebin Cinsî Hareketli ve Kişiyi Hürriyetinden Mahrum Terk” suçundan sav açılan sanığın, Kocaeli 3. Sakil Ukubet Mahkemesinde yargılanmasına başlandı. Salonda mevkuf sanık M.S.E. ve yan avukatları hazır bulundu, E.E. ise adli musahabe odasından duruşmaya katıldı.

“KENDİ RIZASIYLA BENİMLE BİRLİKTE OLDU”

Savunması için kortej hakkı verilen M.S.E., “Eşimle boşanma aşamasındayız. 2022 yılının temmuz ayında ikimizde fırlamak üzere arzuhâl vermiştik. Boşanma dilekçeleri verildikten sonradan eşimle geçinmek üzere girişimlerde bulundum. E.E. ile altlı üstlü oturuyoruz. Olay tarihinde eşim ve ailemle benzeri araya süzülmek amacıyla istişarede bulunduk. Olay tarihinde 29 Ağustos’ta ben eşim E.E.’nin işten geldiğini gördüm. Kapıya çıkarak onu evime nida ettim. Kendisi istemedi amma biraz ısrar ettikten sonraları geldi. Elverişsiz paça pantolon giydiği üzere ona sitemde bulundum. Bibi evli olduğumuzu, onu kıskandığımı böyle pantolon giyemeyeceğini söyledim. ‘Bana karışamazsın’ dedi. Ben sinirlenerek makasla pantolonunun ayrımsız bölümünü kestim düşüncesiz kalanını elime yırttım. Eşimin üzüldüğünü görünce defo diledim. Onu öyle görünce onu özlediğimi ve cinsel anlamda birlikte atılmak istediğimi söyledim amma kendisi istemedi. Daha sonradan ego ısrar edince fiziksel ve namzet yerine bana hiçbir şekilde direnmedi. Rızasıyla benle alay malay oldu. Incitici niyetim olmadığını, 30 yıllık eşim olduğunu neticede istekle evlendiğimizi söyledim. Evliliğimizin devam etmesini söyledim ancak kendisi bana bir reaksiyon vermedi” dedi.

“ÇOK ŞAŞIRDIM, BEKLEDİĞİM BİR SUÇLAMA DEĞİLDİ”

M.S.E, savunmasına şöyle bitmeme etti: “Ben onunla konuştuktan bilahare eşim dip katta kâin evine gitti. Akşam olunca oğlum beni arayarak annesinin göden kanaması geçirdiğini, hastanede olduklarını söyledi. Onların yanına gittim, taburcu olana kadar onu yalnız bırakmadım. Taburcu olduktan sonra şikayet tarihine büyüklüğünde tek görüşmedik. Taburcu olduktan tıpkısı hafta sonraları eşimin Muğla’ya tatile gittiğini öğrendim. Eşim tatilden döndükten sonra onu ve oğlumu evime çağırdım. Bizim hakkımızda ne düşündüğünü sordum. Eşim kavilleşmek istemediğini söyleyerek özlük evine gitti. Bu duruma sinirlenerek az buçuk söylendim, aynı müddet sonraları epey oğlum evimin kapısını yumruklayarak geldi. Hakeza davrandığı amacıyla onun yakasından tuttum. Şişman oğlumda boynuma sarılarak beni yere yatırdı, o aleniyet bayılmışım, gözümü açtığımda evde polisi gördüm. Karakola gidince eşimin bana alın hakeza ayrımsız suçlaması olduğunu öğrendim. Haddinden Fazla şaşırdım, beklediğim benzeri itham değildi. 3 sunum çocuğumuz var”

“PANTOLONUMU KESİP CİNSEL İLİŞKİYE GİRDİ”

İfadesi dinlenen E.E. ise “Kendimi üzücü hissettiğim için yaşadıklarımı yine ifade etmek istemiyorum, emniyetteki ifadem doğrudur. Şikayetçiyim. Ego eve giderken onu öz kapısının önünde gördüm. Benimle konuşmak için ısrar etti. Benzeri süre konuştuktan bilahare ben evime müracaat etmek istedim. İzin vermedi, kapıyı kilitledi. Sonradan pantolonumu keserek cinsel ilişkiye girdi. Sanık olay tarihinde apayrı bir kadınla birlikteydi, bana dokunmasını istemedim. Direndim amma muvaffakiyetli olamadım. Ben geçinmek istemeyince sanık, ‘Sana bunu artık yapacağım’ dedi ve hakarette bulundu. Bunun üstüne olayı çocuklarıma anlattım ve şikayetçi oldum” diyerek konuştu.

Mahkeme heyeti, sanığın alıkonulma halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

Share: