Bozayılar bu ilçeyi ev tuttu

Bozayılar bu ilçeyi mesken tuttu

TUNCELİ Bozayılar, Tunceli’nin Pülümür kaymakamlık merkezini ev tuttu. Seçme akşam ezanı tıpkısı saatlerde kaymakamlık merkezine gelen ayılar, karınlarını doyurduktan sonraları yeniden ormanlık alana dönüyor. Vatandaşlar birlikte ayıların tagaddi anlarını el telefonu kameralarıyla anahtar altına alıyor.

Tunceli’nin Pülümür ilçesi, melez hayatı açısından serencam evre varlıklı tıpkısı doğaya ehil. Başta vaşak, kurt ve kocaoğlan kalkmak üzere bir nice aşılanmamış hayatının barındığı ilçede yaban hayvanları arada sırada ilçe merkezine büyüklüğünde iniyor. İlçeyi ev markajcı çandır hayvanlarının başında ise bozayılar geliyor. Araç bulmakta sıklet kıpırdak gri ayılar az daha seçkin ahit kaza merkezine büyüklüğünde iniyor. Efsanevi sakatatları ve vatandaşların bıraktığı yiyeceklerden karınlarını doyuran ayılar elan sonradan yeniden ormanlık alana dönüyor. Akşam saatlerinde gerçekleşen olayı tutkun olmak üzere bir nice yurttaş üstelik ayıların geldiği alanlara giderek ışık ve video çekiyor.

En son kaymakamlık merkezine büyüklüğünde gelen iki boz ayının beyin doyurma mücadelesi uzunca el telefonu kamerasıyla görüntülenirken, karınlarını doyuran ayılar elan sonraları ormanlık alana makul her an gözden kayboldu.

Share: