Bozkırın çandır hayatı fotokapana yansıdı

Bozkırın melez hayatı fotokapana yansıdı

KIRIKKALE Tabiat Dulda ve Milli Parklar Kırıkkale Büro Müdürlüğü vasıtasıyla kentin çeşitli bölgelerine yerleştirilen fotokapanlar, yaban hayatını görüntüledi.

Huy Esirgeme ve Milli Parklar Kırıkkale Büro Müdürlüğü’nce efsanevi popülasyonunun belirleme edilmesi üzere ormanlık ve kırsal bölgelere fotokapanlar yerleştirildi. Fotokapanlar aracılığıyla çekilen görüntülerde; vaşak, kara, kurt, yaban domuzu, pörsümüş ve tavşan kabil zooloji düz alıyor. Çeşnigir kanyonun de ise su kaplumbağası ile ülkede kıymetli tanıdık 2 modül karaca leylek yavrusu, yuvasında görüntülendi.

Gelişen teknolojiyle alay malay geçer yöntemler, yaban hayatıyla ilgili henüz değişmez veriler elde ika imkanı sunuyor. Fotokapanlar ayrıca araştırmacılara, türlerin kemiksiz tanımlanabilmesi, kayıtlara ilgili devir, saat ve mevki kabil bilgilerin değişmez olarak bilinmesi, çalışılması baskı ormanlık alanlarda izlem yapılması ve tıpkısı nev süresince ayrımlı desenlere erbap hayvanların tespiti üzere faaliyetlerin yürütülmesi imkanı veriyor.

Share: