Bunlar bile taksitli ayyar

Bunlar birlikte taksitli dolandırıcı

Dolandırıcıların oyunlarına Ordu’dahi tıpkısı yenisi elan eklendi: Senetle aldırdıkları ürünleri satıp ortadan kayboldular, mağdurlar ise her ay ahenktar olarak namus borcu ödüyor

ORDU – Ordu’da etkili Meral Çelebi, işyerlerine gelerek cesaret kazandıran dolandırıcıların oyununa geldiğini tez etti. Çelebi, kendilerine yakınlık gösteren dolandırıcılara senetli taksitle 51 bin TL’lik televizyon ve parafin pırtı aldıklarını, borçlarını ise kendilerinin ödediklerini anlatım etti.

Çeşitli yollarla insanları kıygın fail dolandırıcıların oyunları rastgele geçen bölüm artarken, güvenlik ve güllabi ekipleri müdebbir olmalarına alın insanları uyarıyor. Hele sonuç günlerde artan telefon dolandırıcılığa alın insanların bilinçli olmaları istenirken, bu konuda sıklıkla uyarılar bile yapılıyor. Ancak dolandırıcılar, insanların birikimleri almak için mütenevvi yollara üstelik başvuruyor.

Ordu’de dolandırıldığını kanıt fail bazı vatandaşlar, kendileri ile tanışan kişilerin önceki yiğitlik sağlayıp bacanak olduklarını, sonrasında ise ‘evimize haciz gelecek’ diye para istediklerini, para alamadıklarında ise senetle paraya dönüştürülebilecek mahsulat aldırıp, ortadan kaybolduklarını kanıt ederek, borçlarını her ay ödediklerini söylediler.

“Kendilerini gür ev tanıtıp, 51 bin TL dolandırdılar”

Dolandırıldığını9 ileri süren mağdurlardan biri olan Meral Çelebi, “Bundan 5-6 ay önce 51 bin TL dolandırıldım. Bizim işyerimize gelenler kendilerini tanıttılar ve unsur oldular. Sonrasında kendilerini bereketli ayrımsız karı kabil tanıttılar, sonrasında azar azar bizi işlemeye başladılar. Peşi Sıra bu kişinin annesi geldi ve yalvararak mülk istedi. Olmadığını söyleyince evlerinin icrada olduğunu ve kendilerine vecibe göstergeç almamızı istediler, meğerse beyninde eş yokmuş. Benim kabil mağdurlar tekrar var, 30 kıta dosya olduğu söyleniyor fakat ben o kadarını bilmiyorum” dedi.

“Evlerine haciz gitmesin diyerek özlük üzerime senetle televizyon aldım”

“Televizyonları aldıktan sonradan ben bunların dolandırıcı olduğunu anladım. Telefonlara bakmıyorlar ve temas taraftan engellemişler” diyen Çelebi, “Avukatımız bunları araştırdı ve ayyar olduklarını anladık. Ayrımsız mağazadan 17 bin teklik göstergeç, apayrı aynı mağazadan 17 bin teklik göstergeç ve ayrımsız arkadaşımızın üstelik işyerinden dahi 17 bin lira televizyon aldık ve toplamda 51 bin TL yapıyor. Bize, televizyonları satacaklarını ve evi icradan kurtaracaklarını söylediler. Annesi geldi ve ödeyeceklerini söyleyince inandım, kadının ağlamasına dayanamadım. Ant etmelerine ve annenin ağlamasına alın bu işe kalkıştım fakat iri ayyar anne imiş” diyerek konuştu.

“30 kesim henüz mağdur olduğu söyleniyor”

Kendilerinin monitör aldığını ancak apayrı ailelerin üstelik farklı mahsulat alarak dolandırıcılara konfirmasyon ettiğini argüman fail Meral Çelebi, “Bire Bir temel ayyar olamaz, çocuklarına iyicene eş olması geçişsiz. Bambaşka dolandırdıkları kişilere ise abdesthane taşı, doğalgaz tesisatı almışlar ve bunları satmışlar. Vasıta almışlar ve parasını ödememişler, bir yakınımız olan ailede hem damadı, hem dahi damadın annesini dolandırmışlar. Yaklaşık 30 şerha dosya olduğunu söylüyorlar” şeklinde konuştu.

Çelebi ile cep telefonu ile ulaştığı gayrı mağdurlar, dolandırıcılara doğrulama ettikleri ürünlerin taksitlerini kendilerinin ödediğini anlatım ettiler.

Share: