Bünyan’da katabolizma ve tamir çalışmaları devam ediyor

Depremden etkilenen Kayseri’nin Bünyan ilçesinde Belde ve Şehircilik Bakanlığı’nca kısık olduğu belirlenen Köprübaşı Mahallesi Cami minaresinin yıkımı ve tamir gerektiği belirleme edilen Ekinciler Mahallesi Cami minaresinin onarımı, belediye ekipleri marifetiyle gerçekleştiriliyor.

Yaşanan depremler nedeniyle Köprübaşı Mahallesi camisinin hasar gören minaresi Mekân ve Şehircilik Bakanlığı kararı ve Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun’un gerekli çalışmaların arz hızlı şekilde başlatılması talimatı ile Bünyan Belediyesi ekiplerince lüzumlu önlemler alınarak kontrollü şekilde yıkıldı. Tamir gerektirdiği tayin edilen Ekinciler Mahallesi Camisinin minaresinde ise tamir ve tadilat çalışmaları yapıldı.

Çalışmalarla ait açıklamada kâin Bünyan Belediye Reisi Özkan Altun, “Ülkemizin yaşadığı ve cümle dünyada Yüzyılın Felaketi yerine tanımlanan afet sürecinde hasar gören camilerimizin minareleri amacıyla Belde ve Kentçilik Bakanlığımız denetleme ve tespitleri üstüne bildirme çabuk şekilde harekete geçerek gerekli müdahale ve çalışmaları zaman kaybetmeden yaptık. Bölgelerde asayiş önlemleri alarak Bünyan Belediyesi Ekiplerimizce yıkım ve tamir çalışmalarını kusursuz ve yeryüzü acul şekilde gerçekleştirdik. Allah bu tuhaf afetleri tıpkısı henüz ülkemize ve milletimize yaşatmasın” dedi. – KAYSERİ

Share: