Burdur haberi… Burdur’da 14 isim tutuklandı.

Burdur İl Itimat Müdürlüğü Düzenlilik Idarehane ekiplerinin yaptığı çalışmalarda haklarında ayrımlı suçlardan prosedür yapılan hep 14 can tutuklandı.

Burdur İl Güvenlik Müdürlüğü ekipleri vasıtasıyla 23 Eylül-30 Eylül 2022 tarihleri arasında çalışmada, 6 skor av tüfeği, 6 adet Stoper alet ve 1 nüsha tabanca ele geçirildi. “6136 Çevrilmiş Kanun’a Aykırılık” suçundan 3 eş karşı adli iş yapıldı.

Mal varlığına alın işlenen taksirat ile uğraş edilmesi ve vatandaşların maddesel zararlarının giderilmesi amacıyla düzenlenen çalışmalarda, 5 arakçılık olayının tümü aydınlatıldı. Tayin edilen 7 bed şahsın kâffesi yakalanarak haklarında adli prosedür yapıldı.

Aranan şahısların yakalanması üzere yürütülen çalışmalarda ise ayrımlı suçlardan aranması olan toplamda 18 zat yakalandı. İçlerinden 11 tanesi ise şahıs tutuklandı.

Yakalanan şahıslardan “Hırsızlık” suçundan 6 yıl 6 ay delik cezasıyla aranan 1 kişi, “Hırsızlık ve Metal Madde Ticareti” suçundan 7 sene 2 ay kodes cezası ile aranan 1 insan, tutuklanarak cezaevine teyit edildi. – BURDUR

Share: