Burdur’daki ortaöğretim öğrencilerinden itfaiye personellerine şaşırtı tebrik

Burdur’üstelik itfaiyecilik bölümünde okuyan lise öğrencileri, Burdur Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü çalışanlarına sürpriz “İtfaiye Haftası” kutlaması düzenledi.

Mesleki ve Teknik Küçük Asya Lisesi İtfaiyecilik ve Coşkunluk Güvenliği Bölümü öğretmeni Esra Tamer, 112 Evgin Servis’e coşkunluk ihbarında bulundu.

İhbar üstüne okula gelen itfaiye aracı çalışanları, öğrenciler aracılığıyla alkış ve meşalelerle karşılandı.

İtfaiye Teşkilatı’nın 308’inci yapılış yıl dönümü kutlayan öğrenci ve öğretmenler itfaiye aracı erlerine türlü ikramlarda bulundu.

Kutlama programında mütekellim Okul Müdürü İbrahim Çelikkaya, itfaiye çalışanlarının haftasını kutladığını belirterek, itfaiyeciliğin lahut bire bir çığır olduğunu söyledi.

İtfaiyecilerin afetlerde, pres anlarda insanların birlikte olduğunu vurgulayan Çelikkaya,”İtfaiyeciler kendi canları pahasına insanların canını ve malını yetişmek amacıyla meccanen harcama ederler.” dedi.

Burdur Belediyesi İtfaiye Müdürü Mehmet Ulvi Ballak üstelik ihbarın tebrik kartı üzere olduğunu öğrendiklerinde “oh” çektiklerini belirterek, sürprizi birleştirme eden hoca ve öğrencilere teşekkür etti.

İtfaiyeciliğin ülkenin yer esaslı mesleklerinden biri olduğunu dile getiren Ballak, “İtfaiyecilik anca ayrımsız meslektir kim herkesin kaçtığı yere bizler koşarız. Mütebeddil teknolojiyle cuşuhuruş çeşitliliği dahi değişiyor bundan sonra. Okullu, okumuş, anaç ve görmüş geçirmiş personellere gerekseme var. Burdur Mesleksel ve Beceri Anadolu Lisesinden çıkışlı olanlar dahi sektörde bayrağı gururla taşıyor. Bu adamakıllı sürprizle tığ bile mutlu olduk” diye konuştu.

Share: