Burhaniye Yat Limanı’na bucak tesisi pres cevaz belgesi verildi

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde şehremaneti vasıtasıyla işletilen yat limanı ve balıkçı barınağı üzere Eriştirme ve Enfrastrüktür Bakanlığınca yan tesisi geçici işletme izin belgesi verildi.

Burhaniye Belediyesinden yapılan bağlanmış açıklamaya göre, Burhaniye Marina amacıyla Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Tersaneler ve Yaka Yapıları Umumi Müdürlüğüne ibik tesisi geçici pres müsaade belgesi amacıyla başvuru yapıldı.

İncelemeler sonucunda, lazım standartları karşıladığı belirlenen yat limanı için ibik tesisi arızi işletme izin belgesi düzenlendi.

Açıklamada görüşlerine düz sunulan Burhaniye Şehremini Mehabetli Eksiksizlik Deveciler, marina ve balıkçı barınağının Burhaniye’ye bahir turizmi itibarıyla çokça derece kattığını belirtti.

Deveciler, “Yat limanımızın kapasitesini yüzdelik 100’ün üstünde artırımının birlikte vekâlet standartlarına de uygun arkaç getirmeyi başardık. Burhaniye Marina’nın ebat kazanmasını ve denizden gelen misafirlerimizi yeryüzü gani hizmeti sunmamıza imkân sağladı.” ifadesini kullandı.

Share: