Bursa’da fabrika yangınının ardından dirimlik uyarma

Bursa’bile fabrika yangınının peşi sıra hayati ihtar

Bursa’daki fabrika yangını ile ilişik albeni kirliliği ve partikül uyarısı

Devam eden cuşuhuruş uçakla gökyüzünden görüntülendi

BURSA – Bursa’üstelik esbak akşam saat 19: 00 sıralarında başlayıp kısmen bibi yanması devam eden üretimlik ile ilişik bölgede albeni kirliliği ve elektron uyarısı yapıldı. Bitmeme eden hararet ise tıpkısı uçakla gökyüzünden görüntülendi.

Bursa’dahi esbak akşam ezanı benzeri yapı fabrikasında sâdır ateş sabah saatlerinde arama altına alınabildi. Yangının bulunduğu alana ve çevresine yayılan yağız dumanlar gökyüzünün rengini değiştirirken, Nilüfer Belediyesi çekicilik kirliliğinin istikbal derecede arttığını belirterek vatandaşlara uyarıda bulundu.

Dün akşam Nilüfer’de mevcut Kombinasyon Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Karesi Tekstil’e ilgili fabrikada başlayan yangın sabah saatlerinde taharri altına alınabildi. Bursa ve ilçeleri ile komşu iller Yalova, Bilecik, Balıkesir İtfaiye ekiplerinin ve Bursa detaylı uğraşlar sonucu taharri altına alabildiği hararet sonrası, yangın alanı ve çevresini şamil yağız dumanlar albeni kirliliğine el açtı. Nilüfer Belediyesi meydana mevrut çekicilik kirliliği zımnında vatandaşlara uyarı de bulundu. Nilüfer Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Bursa Kombinasyon Sanayi Bölgesi’nde başlayan büyük yangının civara yayılmaması ve duygusal kaybı olmaması genişlik nazik tesellimizdir. Ancak albeni kirliliği izleme istasyonumuzdan aldığımız verilere bakarak, yangının bulunduğu ve yayıldığı yakınlarda, başta kırıntı maddeler kalkışmak için albeni kirleticileri miktarında artış görülmüştür. El sağlığı açısından bakıldığında elektron maddeye maruz kesilmek, h-klar ve yaşlılar kabil risk grubunda olanların, kirliliğin vahim olduğu bölgede boş havada bulunmaktan tür olduğunca kaçınmalarını referans ederiz” denildi.

Share: