Çalıntı hekim balıklar, felah değil acı saçıyor

Ganimet doktor balıklar, şifa değil kızdırma saçıyor

Dünyada takkadak Sivas’ta mevcut ve natürel ortamından çalınarak Türkiye’nin ve dünyanın farklı yerlerinde tedavilerde geçer doktor balıklar felaket saçıyor

SİVAS – Dünyada yalnız Sivas’ta bulunan ve katıksız ortamından çalınarak ülkemizin ve Dünya’nın farklı yerlerinde tedavilerde geçer not hekim balıklar, tehlike saçıyor.

Sivas’ın Kangal ilçesinde kâin ve sedef hastalığı hastalığının dünyadaki yegâne natürel tedavi merkezi olduğu belirtilen Kangal Balıklı akarca, felah arayanların yol uğrağı yeri oluyor. Suyun birlikte kâin; selenyum, silisyum, magnezyum ve bilinmeyen birçok herif sağlığına hayır mineral sayesinde bu kaplıca hele deri hastalarının imdadına yetişiyor. Dünyanın birçok noktasından Sivas’a mevrut hastalar burada suyun özelliği ve doktor balıklar sebebiyle sağlığına kavuşuyor.

Hekim balıklar çalınıyor

Dünyaca ün melez Sivas’ın hekim balıklarının akıbet ayrımsız birçok yıldır hırsızlarla başı dertte. Hekim Balıklar yerli ve yabancılar yoluyla natürel ortamından çalınarak farklı bölgelere götürülüyor. Kangal Balıklı Kaplıca’nın işletmecisi Fuat Ünsal, Sivas’tan çalınarak değişik bölgelere taşınan balıklar korusunda iflah arayan hastaları uyardı. Ünsal, çalınan hekim balıkların 100 litrelik sulara konularak hastaları tedavi etmesinin tür olmayacağını ve tedaviden çok bu suların âdem sağlığına kötülük verebileceğini söyledi.

Bu balıklar yerinde şifalı

Fuat Ünsal, kaplıcanın acun çapında dahi çokça ünlü olduğunu belirterek, “Ego Avrupa’yı yavaş yavaş gezdim ve dünyada bu akarca ve balıkların aynısından hiçbir yerde yoktur. Acun birlikte tek Sivas Kangal Balıklı kaplıcası var. Suyun özelliği 37 merhale ve saniyede 300 litre akıyor. Alışılagelen şartlarda 27 derecenin üstünde balıkların yaşamaması gerekiyor fakat bu suyun içerisinde yaşıyor. Suda kim eksantrik bir tadımlık ise selenyum, silisyum, magnezyum ve tanınmayan bir nice adam sağlığına yararlı minerali içerisinde barındırıyor. Kaplıcamız Dünya çapında dahi çokça ünlü. Avrupa birlikte nereye gitsek hekim balıkların şehrinden geldik dediğimiz ahit burada tedavi olan insanlar reklam yapıyor. Yılın 12 kocaoğlan burada otama koymak kabil. Sadık ve ayan havuzlarımız var” dedi.

Yapay havuzlarda onma bulunmaz

Yapay havuzlarda doktor balıklarla felah bulmanın mümkün olmadığını tabir eden Ünsal, “Bizim kaplıcamızdan balıklarımızı çalarak sağda solda kullandılar. Antalya’de evet bile bazen illerimizde balıkları üretip güzellik salonu ve berberler, otellerde karışma 100-150 litrelik suların içerisinde insanlar ellerini ve ayaklarını sokarak birbirlerine kızdırma saçıyorlar. Buradan uyarıyorum keyif bankalığımız ve keyif müdürlüklerimiz bu kalıp yerlere ilgi etsinler. Hiç kimse elini ve ayağını 100 litrelik suların içerisine sokarak serencam alamaz. Akıbet Kangal Balıklı Kaplıcada. Otama amacıyla kaynaktan mevrut akarsu olması gerekiyor. 100 litrelik suyu dolaştırdığınız ant gayrisıhhi ayrımsız öz evet. Mikrop üretir. İnsanlar ayaklarını soktukları ahit sonucun hangi olacağını bilmiyorlar. Bu biçim yerlerde tedavi olmaya etkin insanları uyarıyorum. Bizim kaplıcamızda kaynağımızdan saniyede 300 litre akarsu akıyor. Reklamını yapmak üzere söylemiyorum ancak hastalarımız buraya gelip tedavisini olsunlar” ifadelerini kullandı.

Share: