Çankaya Belediyesi’nden Gaziler Haftasında Konya Gezisi

Çankaya Belediyesi, 19 Ilkgüz Gaziler Haftası dolayısıyla düzenlediği etkinlikler kapsamında gaziler ve şehit yakınlarını Konya gezisinde misafir etti. Hafta boyunca değişik grupların katıldığı yolculuk programı, gelecek hafta Eskişehir gezisi ile bitmeme edecek.

Çankaya Belediyesi, 19 Eylül Gaziler Haftası dolayısıyla düzenlediği etkinlikler kapsamında gaziler ve martir yakınlarını Konya gezisinde mihman etti. Hafta boyunca farklı grupların katıldığı gezi programı gelecek hafta Eskişehir gezisi ile devam edecek.

Türkiye’nin hür ve hür benzeri ülke olması uğrunda şehitlerin ve gazilerin gösterdiği yabansı mücadelenin hakkının ödenemeyeceğini kaydeden Çankaya Şehremini Alper Taşdelen, “Biz bu ülkede özgürcesine nefes alabiliyorsak, özgürcesine ibadetimizi yapabilip yaşayabiliyorsak bunun şehitlerimizin ve gazilerimizin sebebiyle olduğunu biliyoruz. Tam gazilerimize mıhlı aynı hayat diliyorum. Çankaya’de şehitlerimizin isimlerini parklarımızda, mekanlarımızda yaşatmaya bitmeme edeceğimizi bilmenizi isterim. Gazilerimiz ve şehit yakınlarımız başımızın tacıdır. Onlara farklı tıpkısı kentte farklı tıpkısı gün geçirmelerini sağlamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Konya gezimiz sonrası Eskişehir gezimizde bile ağırlayacak olmaktan mutluyuz” diye konuştu.

ENGELLİ BİREYLER VE YAKINLARI UNUTULMADI

Çankaya Belediyesi, yolculuk kapsamında sakat bireyleri ve yakınlarını de unutmadı. Belediye Konya gezisinde konuk ettiği mânialı bireyleri ve yakınlarını da ati hafta Eskişehir gezisinde mihman edecek.

Share: