Çankırı’da deprem bölgesi üzere arkalama toplama çalışmaları sürüyor

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Çankırı’bile müzaheret çokluk çalışmaları devam ediyor.

Çankırı’nın Şabanözü ilçesinde toplanan yardımlarla bugüne kadar yer sarsıntısı bölgesine 3 kamyon ve 3 tır arkalama malzemesinin birlikte 2 kepçe, 1 kamyon, 6 personel, 6 bin litre motorin, 6 bin savmak gönderildi.

İlçede mevcut çorap fabrikasından 7 bin çorap ve kutu fabrikası üstelik koli yardımında bulunurken, ilçede deprem bölgesi üzere günce 20 bin savuşturmak üretiliyor.

Orta

Orta ilçesinde depremlerin ardından müzaheret toplama çalışmaları sürüyor.

İlçeden bugüne büyüklüğünde yer sarsıntısı bölgesine 6 tır gıda ve gerekseme malzemesi, 6 kamyon, 6 kepçe gönderildi.

Kurşunlu

Kurşunlu ilçesinde başlatılan arkalama kampanyası sonrası yer sarsıntısı bölgesine 10 tır azık ve gerekseme malzemesi, 1 kepçe, elektrik üreteci, tabut ve çok sayıda personel gönderildi.

Eldivan

Eldivan ilçesinden sarsıntı bölgesine bugüne kadar 2 tır insancasına yardım, 2 kazıcı yükleyici, 10 personel ve otobüs ulaştırıldı.

Kızılırmak

Kızılırmak ilçesinde ise 8 personel, 2 kazıcı yükleyici, jeneratör ile 2 kamyon ve 3 minibüs battaniye, elektrikli ve tüplü ısıtıcı, erkek, kadın ve bala giyim eşyası, ayakkabı, pirinç, nohut, mercimek, makarna, akarsu, çağa maması, çocuk bezi, çorap kabilinden insancasına yardım malzemeleri bölgeye gönderildi.

Çerkeş

Çerkeş ilçesinden bugüne büyüklüğünde sarsıntı bölgesine 11’i gıda malzemesi almak için toplanmış 17 tır, 1 itfaiye aracı ile gelişim makineleri zelzele bölgesine irsal edildi.

Ilgaz

Çankırı’nın Ilgaz ilçesinden 7 tır dolusu insanca arkalama malzemesinin yer sarsıntısı bölgesine gönderildi.

Atkaracalar

Atkaracalar ilçesinde planlı arkalama kampanyası kapsamında 2 kamyon, 1 transit insancasına yardım, 1 kepçe ve 7 apotr personel deprem bölgesine ulaştırıldı. İlçeye sınırlanmış Çardaklı Beldesi’nde birlikte 1 kepçe ile 13 personel yer sarsıntısı bölgesine atıf edildi.

Share: