Çankırı’da zelzele bölgesi amacıyla yardım toplama çalışmaları sürüyor

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin peşi sıra Çankırı’üstelik yardım çokluk çalışmaları devam ediyor.

Şabanözü kaymakamlık merkezinde oluşturulan müzaheret çokluk merkezine vatandaşlar marifetiyle arkalama malzemesi getiriliyor.

İlçede bulunan aynı hayırsever marifetiyle tıpkısı tır içme suyu Çankırı Valiliği’ne konfirmasyon edilirken, ilçede mevcut çorap fabrikasından 7 bin çorap ve kutu fabrikası de koli yardımında bulundu.

İlçeden deprem bölgesine 3 kamyon ve benzeri tır müzaheret malzemesi gönderildi.

Kurşunlu

Kurşunlu Belediyesi koordinesinde başlatılan müzaheret kampanyası kapsamında ihtiyaç malzemeleri kamyonlara yüklenerek deprem bölgesine gönderildi.

Yardımda mevcut kaza sakinlerinden Emre Bacak, AA muhabirine,”Bu ülkemiz üzere bire bir afettir. Bizler de vatandaşlar olarak elimizden geleni yaparak devletimize ve milletimize bindi olmaya çalışacağız.” diyerek konuştu.

Atkaracalar

Atkaracalar’üstelik hesaplı arkalama kampanyası kapsamında vatandaşlar arkalama malzemeleri Atkaracalar Toplumsal Tesisi’ne getiriyor.

Belediye ekiplerince evlerden bile toplanan arkalama malzemeleri deprem bölgesine irsal edilecek.

Ilgaz

Ilgaz Belediyesince başlatılan yardım kampanyasına bindi yüklemek isteyen vatandaşlar, müzaheret malzemelerini Ilgaz Belediyesine ve kaymakamlık stadına getiriyor.

Yardım kampanyasında toplanan ısıtıcı, battaniye, dalgı tulumu, bot, mont, atkı, ezik, ellik, yağmurluk, bala bezi gibi malzemeler hareket bölgesine gönderilecek.

Share: