Çankırı’dan “asrın felaketi”nin yaşandığı sarsıntı bölgesine 82 tır müzaheret malzemesi gönderildi

Çankırı’dan “asrın felaketi”nin yaşandığı zelzele bölgesine 82 tır yardım malzemesi gönderildiği bildirildi.

Çankırı Valiliğinden yapılan açıklamada, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin peşi sıra arama istirdat ve enkaz kaldırma çalışmalarında fariza algı birçok ekibin bölgeye gönderildiği belirtildi.

Çankırılıların desteğiyle kıran bölgesine gücük sürede çok sayıda müzaheret tırı gönderildiği aktarılan açıklamada, “Bu kapsamda afetin 5. haset bakımından amme çekicilik ve kuruluşlarımız eliyle besin, giysi ve aynı materyal taşıyan 33 tır, beceri gereç taşıyan 2 komütatör, 39 aksiyon makinesi, 1 yemek aracı ve bu araçlarla alay malay 37 kadro, sivil cemiyet kuruluşları ve hususi işletmeler marifetiyle besin, giysi ve bire bir gereç haiz 49 tır ve kamyon, teknik gereç haiz 10 komütatör, 2 aksiyon makinesi, 1 cenaze nakil aracı ve bu araçlarla alay malay 8 kol afet bölgesine tefehhüm ettirilmiştir.” ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, daha çok yapılacak yardımların ahenktar ve ihtiyacı olan bölgelere ulaştırılabilmesi amacıyla Çankırı Valiliğince oluşturulan Koordinasyon Merkezi, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Araba Parkı ve İtfaiye Müdürlüğündeki “ayni yardım çokluk noktaları” ile irtibata geçilmesi uyarısında bulunuldu.

Share: