Cebel Belediye Reisi Tütüncü: “Antalya’da yurt sorunu bulunmayan”

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın, Antalya’üstelik darülfünun öğrencilerinin konaklamasına yönelik bir nice yatırımlar gerçekleştirdiğine değinen Dağ Şehremini Hakan Tütüncü, “Antalya’ya okumaya gelen darülfünun öğrencilerimizin imdi sınırlı problemleri bulunmamaktadır. Devletimiz, Bakanlığımız bunu bildirme pir şekilde çözmüştür” dedi.

Dağ Şehremini Hakan Tütüncü, Antalya- Ahmet Hamdi Akseki Erkek Öğrenci Yurdu’nu konuşma etti. Kültür Mahallesi’nde toplamda bin 256 öğrenciye hizmet veren yurdun bu sene hizmete giren 1004 öğrenci kapasiteli katma binasını gezdi. Yurdun yemekhanesine uğradı, sıkıntılı çalışanlarına kolaylıklar diledi, aşındırmak yiyen öğrencilerle sohbet etti. Cebel Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye, ziyaretinde Kepez Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Yüksel Dorul, Ahmet Hamdi Akseki Eş Mektepli Yurdu Müdürü Halil Akbıyık, YANLIŞSIZ Fırka Nişan İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar eşlik etti. Başkan Tütüncü, Cahillik ve Spor Bakanlığı’nın Acı’in Hars Mahallesi’ne 5 engelsiz otel konforunda mensur ettiği Antalya-Ahmet Hamdi Akseki Ayvaz Öğrenci Yurdu’nun uğrunda bir izah yaparak önsezi ve düşüncelerini dile getirdi.

1004 yataklı vagon öğrenci yurdu

Kepez’in Firez Mahallesi’nin bir gençlik merkezi haline geldiğine değinen Başbuğ Tütüncü, “Yurtlarıyla, devletimizin gençlere müteveccih sosyal tesisleriyle, hususi sektörün girişimleriyle burası öğrencilerin içki aldığı, öğrencilerin yaşadığı, öğrencilerin konakladığı yerine uygun bire bir Hars Mahallesi haline geldi. Bire Bir deneyimsizlik merkezi, aynı kültür sarayı haline geldi. Antalya-Ahmet Hamdi Akseki Eş Mektepli Yurdu’nu, Toyluk ve Spor Bakanlığımız yaptı. Belediyemiz dahi imarla ilgilendiren bilcümle sorunları çözdü. Belediyemiz, Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığımız ile el ele yöneltmek aracılığıyla gençlerimize bu yaz bakir tıpkısı yurt elan kazandırdı. 1004 öğrencimizin konaklayabileceği az, bu dönme evvel misafirlerini ağırlıyor. Bakanlığımıza şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Bilgisizlik ve Spor Bakanlığının sonuç 20 yılda Acı’dahi bir nice yatırımlar gerçekleştirdiğini bildiren Başkan Tütüncü, “Gençlik Spor Bakanlığımız mahdut üzerine, üniversite öğrencilerimize konaklama konusunda, bölgemizde Antalya’mız de, Akdeniz Üniversitemizin uzanım alanında o kadar çokça yatırımlar, o kadar çok eserler ortaya koyduk kim; bu asar zaman bakımından Antalya’üstelik ‘Ben ancak bulamadım, konaklayacak meydan bulamadım sözünü artık boşa çıkarmış vaziyette Ulaşmak talip gelişigüzel öğrencimiz için yurtlarımız kâin. Hassaten şu an itibariyle burada 100’den çok yatağında boş olduğu bilgisini aldık. Bu üstelik bize şunu gösteriyor; hoşur Akdeniz Üniversitesi’ne, Antalya’ya üniversite öğrencisi yerine okumaya mevrut öğrencilerimizin dar problemleri çıktı bulunmamaktadır. Devletimiz, bakanlığımız bunu yeryüzü domuzuna şekilde çözmüştür. Bundan kıran balaban tıpkı mutluluk duyuyoruz. Ben az bulamadım, kalamıyorum, ben ev ağrımak zorunda kalacağım kadar mazeretlerin olmadığı, böylesi sorunların, problemlerin artık devir olduğu tıpkısı Antalya ve bir Nişan var. Gençlik ve Spor Bakanımıza, tabiatıyla ki hükümetimize ve Cumhurbaşkanımıza bu konuda şükranlarımızı anlatım ediyoruz” diye konuştu.

Türkiye’nin yer zengin kütüphanesi

Firez Mahallesi’ndeki 3805 Sokağın artık tıpkısı öğrenci caddesi olduğunu bile hatırlatan Komutan Tütüncü, “Bu caddenin üstünde Türkiye’nin en balaban kütüphanelerinden birisi olan Antalya Kütüphanesi’nin üstelik 2023’te hizmete girecek olması gençlerimize müteveccih yeniden antrparantez bire bir neşe vesilemiz. Antalya Kütüphanesi, üniversitenin karşısında, yurtlar bölgesinde bire bir anda 2 bin kişinin çalışabileceği, Türkiye’nin yeryüzü ensesi kalın kütüphanesi olacak. Biz artık çalışacağız, gençlerimiz bundan sonra kazanacak, şehrimiz artık kazanacak ve aydınlık yarınlara bilcümle alay malay bütün bu arada yürüyeceğiz” dedi.

Herhangi Bir öz çoluk çocuk amacıyla

Antalya-Ahmet Hamdi Akseki Koca Öğrenci Yurdu ziyaretinde Dağ Belediye Reisi Melik Tütüncü’ye eşlik eden AK Öğür Nişan İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar birlikte önsezi ve düşüncelerini dile getirdi. Bayraktar, “KYK yurdumuz, hem içerik namına, hem hizmet adına, hem üstelik sosyal teçhizat kendisine hemen tıpkı güçlükle değil Bire Bir zamanda spor alanları, yemekhaneleriyle 5 şans konforunda tıpkısı yurdumuzu görmekten son merhale sağlık aldık, bahtiyar olduk. Değme molekül gençlerimiz amacıyla Biz gençlerimizi çok önemsiyoruz. Çünkü, gençlerimizin bizim geleceğimiz olduğunun farkındayız. Gençlerimiz konforlu aynı ortamda fena hâlde hayalat kursun, ülkemiz üzere, milletimiz amacıyla ve bu yurt üzere iyicene çalışmalara açacak olsunlar diyerek, tığ onların imkanlarını kolaylaştırıyoruz. Bu kolaylaştırmada hükümetimiz, bakanlığımız ve Dağ Belediyemizin işbirliğiyle bunun üzere birçok hizmete şalter oluyoruz. Nişan’i sosyal donatıyla dönüştürüyoruz, geliştiriyoruz. Acı bundan sonra gençliğinde merkezi olma amacında güvenli adımlarla için devam ediyor. Hemen mekanlar, binalar yapmıyoruz. Hakan başkanımız, gençlerin dünyaya daha vizyoner bakabilmesi amacıyla, Nişan’e 21 kitabevi kazandırıyor. Türkiye’nin bildirme nazik kütüphanesini üstelik gene Kepez’e kazandırıyoruz. Hep imkanlarımızı gençlerimize arz etmek üzere hız gösteriyoruz. Seçkin husus gençlerimiz üzere” diye niteleyerek konuştu. – ANTALYA

Share: