Çerkeş’ten arkalama seferberliği: 12 tır acil ihtiyaç malzemesi yola çıktı

Çerkeş’ten müzaheret seferberliği: 12 tır ivedili ihtiyaç malzemesi yola artık

ÇANKIRI Çankırı’nın Çerkeş ilçesinde, deprem bölgelerindeki vatandaşlar için toplanan 12 araçlık müstacel ihtiyaç malzemeleri, konvoy halinde yola daha çok.

Çankırı’nın Çerkeş ilçesinde ilçe ve uray tarafında yer sarsıntısı bölgesindeki vatandaşlar için başlatılan arkalama kampanyasına katılan çok sayıda vatandaş, müstacel gerekseme malzemelerini toplantı merkezlerine ulaştırdı. AFAD ve gönüllü vatandaşlar marifetiyle kolilere ayrıştırılan yardım malzemeleri tırlara yüklendi. Arama kurtarma faaliyetlerini sürdüren ekiplere dayanaklık etmek için üstelik çok sayıda personel ve aksiyon makinesi bölgeye atıf edildi.

“Destekler çığ kabilinden büyüyor”

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, vatandaşların bir tane yürek olduğunu anlatım ederek, “Gelişmemiş sürede çağrımıza on binlerce vatandaşımız yanıt verdi. Destekler çığ gibi büyüyor. Çerkeş Kaymakamlığı ve Çerkeş Belediyesi adına başlattığımız kampanya neticesinde Çerkeşli yardımseverlerimizin desteği ile zaman itibarı ile 12 tır yola imdi. Arkalama çokluk kampanyamızı sürdürüyoruz. Millet namına halk ele verip bilcümle yaralarımızı saracağız” dedi

Share: