Çerkeş’ten “yardım” seferberliği: 12 tır müstacel gerekseme malzemesi yola bundan sonra

Çankırı’nın Çerkeş ilçesinde, zelzele bölgelerindeki vatandaşlar için toplanan 12 araçlık ivedi ihtiyaç malzemeleri, barhana halinde yola imdi.

Çankırı’nın Çerkeş ilçesinde kaymakamlık ve uray tarafında hareket bölgesindeki vatandaşlar için başlatılan yardım kampanyasına katılan çokça sayıda vatandaş, evgin ihtiyaç malzemelerini toplantı merkezlerine ulaştırdı. AFAD ve fahri vatandaşlar vasıtasıyla kolilere ayrıştırılan arkalama malzemeleri tırlara yüklendi. Taharri istirdat faaliyetlerini sürdüren ekiplere dayanaklık etmek üzere üstelik çok sayıda personel ve hisse senedi makinesi bölgeye sevk edildi.

“Destekler çığ kabilinden büyüyor”

Çerkeş Şehremini Hasan Sopacı, vatandaşların tek canevi olduğunu tabir ederek, “Gücük sürede çağrımıza on binlerce vatandaşımız cevap verdi. Destekler çığ üzere büyüyor. Çerkeş Kaymakamlığı ve Çerkeş Belediyesi namına başlattığımız kampanya neticesinde Çerkeşli yardımseverlerimizin desteği ile dakika itibarı ile 12 tır yola daha çok. Müzaheret cem kampanyamızı sürdürüyoruz. Budun adına umum ele verip yekpare yaralarımızı saracağız” dedi – ÇANKIRI

Share: