Cesamet Tiyatroları 9 ilde 5 değişik oyunla Anadolu turnesinde

Çap Tiyatroları, 24-30 Ekim’de 9 ilde 5 farklı oyunla sanatseverlerle buluşacak.

Devlet Tiyatroları Umumi Müdürlüğünden yapılan açıklamaya bakarak, 6 bölüm sürecek turnede, Kahramanmaraş, Gaziantep, Samsun, Çorum, Vazıh, Denizli, Edirne, Tekirdağ ve Balıkesir’de oyun sahnelenecek.

Turne programı çerçevesinde İstanbul Oran Tiyatrosu, Bülent Usta’nın yazdığı, Yüksek Atilla Şendil’in yönettiği “Mösyö Z.” adlı oyunu 25 ve 26 Ekim’de Kahramanmaraş Necip Fazıl Kısakürek DT Sahnesi, 28 ve 29 Ekim’de Gaziantep Girintisiz Çıkıntısız Kutlar Sahnesi’nde izleyiciyle buluşturacak.

Ankara Devlet Tiyatrosu, Markka St. Germain’in yazdığı, Buğra Koçtepe’nin çevirmenliğini ve yönetmenliğini yaptığı “İzafiyet” oyununu 25 ve 26 Ekim’de Samsun DT Sahnesi, 28 ve 29 Ekim’de Çorum DT Sahnesi’nde beğeniye sunacak.

Trabzon Devlet Tiyatrosu, Matei Visniec’in yazdığı, Ahmet Güngören’in çevirdiği ve Amaç Çidamlı’nın yönettiği “Yaşlı Bire Bir Palyaço Aranıyor” ile 25 ve 26 Ekim’de Aydınlık Dr. Hidayet Sayın Kültür Merkezi Sahnesi, 28 ve 29 Ekim’de Denizli Hasan Kasapoğlu Kültür Merkezi DT Sahnesi’nde peyrev karşısına çıkacak.

Bursa Devlet Tiyatrosu, Çekişme Dinçel’in yazdığı, Serap Uluyol Karanfilci’nin yönettiği “Uçurtmanın Kuyruğu” oyununu 25-27 Ekim’de Edirne DT Sahnesi, 29 Ekim’de ise Tekirdağ Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluşturacak.

İzmir Fehamet Tiyatrosu da Neil Simon’un yazdığı, Cemil Büyükutku’nun çevirdiği ve Âlem Serter’in yönettiği “İkinci Caddenin Mahkumu” ile 27 ve 28 Ekim’de Balıkesir Hayat Kurultay ve Kültür Sarayı’nde sahnede olacak.

Share: