Cevahirci cinayeti sanığı: Bıçağı av için almıştım

KAYSERİ’nin Melikgazi ilçesinde, kuyumcu Fatih Nergis’i dükkanında boğazından bıçaklayarak öldürdükten sonradan bilezik araklayıcı Onur Adıgüzel’in (23) tutuklu yargılanmasına başlandı. Psikolojisinin kötü olduğunu argüman eden Adıgüzel, “Rahmetli, tezgaha bilezikleri koydu. Ben birlikte bıçağı çıkarıp, rahmetliye akilane salladım. Üzerimdeki bıçağı 1-2 ay geçmiş ava gitmek üzere almıştım” dedi. Murafaa, Adıgüzel’in kanı sağlığı raporunun beklenmesi üzere ertelendi.

Fenomen, 11 Mart günü saat 19.00 sıralarında, Budun Caddesi’ndeki kuyumcu dükkanında meydana geldi. İş yerine giren Saygınlık Adıgüzel, iddiaya göre, aksata bahanesiyle Fatih Nergis’ten kelepçe istedi. Bu sırada cebinden çıkardığı bıçakla Nergis’i boynundan ağır sıklet yaralayan Adıgüzel, çaldığı bilezikle kaçtı. Bu anlar ise asayiş kamerasına anbean yansıdı. İhbarla gelişim hesabına gelen esenlik ekipleri, Nergis’i Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırdı. İl Güvenlik Müdürlüğü Güvenlik Büro Müdürlüğü Gasp Kesim Amirliği ekipleri de 450 saatlik asayiş kamerası görüntüsünü seyretti ve Değer Adıgüzel’i saklandığı evde yakaladı; çalınan kelepçe ile olay sırasında geçer not bıçak de evdeki aramada bulundu. Gözaltına alınan Adıgüzel, işlemlerinin ardından irsal edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı. Fatih Nergis ise hastanede yapılan eksiksiz müdahalelere karşın haziran ayında hayatını kaybetti.

3 SUÇTAN UKUBET İSTENDİ Kayseri Cumhuriyet Altını Başsavcılığı, olayla ilgili soruşturmayı tamamladı. Maznun Öz Saygı Adıgüzel üzerine, 3 ayrımlı suçtan sevgili açıldı. Kayseri 4’üncü Kısık Ukubet Mahkemesi’nce akseptans edilen iddianamede; Adıgüzel karşı ‘benzeri suçu alalamak, delillerini ortadan vira etmek veya işlenmesini kolaylaştırmak ya de yakalanmamak için öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet, ‘silahla yağma’ suçundan 10 yıldan 15 yıla kadar mapushane, ‘6136 basit kanuna muhalefet’ suçundan birlikte 3 taban kadar kodes cezası istendi.’MASKEYİ YÜZÜM ÜŞÜDÜĞÜ İÇİN TAKTIM’Kayseri 4’üncü Bati Ukubet Mahkemesi’nde ilk kez bilge karşısına çıkarılan maznun Değer Adıgüzel ve Fatih Nergis’in şikayetçi yakınları ile yan avukatları, duruşmada amade bulundu. Savunmasında nadim olduğunu dile getiren Adıgüzel, “Hakeza tıpkı olayın olmasını istemezdim. Ayrıntılı zamandır ruh bilimsel tedavi görüyorum. İlaçlar kullandım. bazı bazı ruh bilimsel bunalımlar geçiriyorum. Olay günü bile bunalımdaydım. Hangi yaptığımı bilmiyorum. Hatırladığım kadarıyla ayrımsız kuyumcuya girdim. Rahmetlik, tezgaha bilezikleri koydu. Ben bile bıçağı çıkarıp, rahmetliye akıllıca salladım. Neresine geldiğini bilmiyorum. Bana sandalye fırlattı. Kesinlikle kanlı kastım yoktu. Yerden bire bir öz alıyordum. Dışarı çıkınca bu şeyin kelepçe olduğunu ayırt ettim. Ailesine başsağlığı diliyorum. Üzerimdeki bıçağı 1-2 ay önce ava gezmek için almıştım. Yüzümdeki maskeyi birlikte yülüme olduğum ve yüzüm üşüdüğü için takmıştım” dedi. AKILLI SAĞLIĞI RAPORU BEKLENECEK

Mahkeme heyeti, verdiği meydanlık karar ile Değer Adıgüzel’in tutukluluk halinin devamına hükmederek, sanığın İstanbul Adli Tababet Kurumu’na gönderme edilip, düşünce sağlığı raporu aldırılmasına değişmeyen verip, duruşmayı erteledi.

Share: