Cezada değme indirim yapılmadı! Nuray’ı boğarak öldüren bozuk nişanlıya ağırlaştırılmış müebbet verildi

Nuray Demir(17), 18 Sülale 2020’de annesinin kuzeni Birol K.’nin cinsel istismarına maruz kaldığını sav etti. Bu olayla ait anket bitmeme ederken, Çıpa, 18 Mart’ta eski nişanlısı Taner Bektaş (30) eliyle otel odasında boğularak öldürüldü. Fenomen sonrası kaçan Bektaş, Yalova’üstelik yakalanarak Antalya’ya getirildi.

“KENDİSİNE CİNSEL İSTİSMARDA BULUNAN BİROL’U ÖLDÜRMEMİ İSTEDİ”

İfadesinde suçunu itiraf fail Bektaş, “Kendisi henüz geçmiş seksüel istismarda mevcut Birol’u öldürmemi istedi, akseptans etmezsem evlenmeyeceğini söyledi. Bu şekilde aynı evliliği akseptans edemeyeceğimi söyleyince boğazıma sarıldı. Ben da tıpkısı şekilde kendisinin boğazını sıkmaya başladım. Hastalıklı olduğu amacıyla bana direnemedi. Yerli kalana kadar sıkmaya devam ettim. Öldüğünü anlayınca otelden ayrılıp, Yalova’ya gittim” dedi. Adliyeye gönderme edilen Taner Bektaş, çıkarıldığı gümrük kolcusu barış ceza hakimliğince tutuklandı.

HAKİM KARŞISINDA ALELACAYIP ŞEYLER ANLATTI

‘Çocuğu kasten öldürme’ suçundan yargılanan Taner Bektaş, Antalya 1’inci Kilolu Ukubet Mahkemesi’nde hakim karşısına bundan sonra. Maznun Bektaş, cezaevinden SEBGİS ile duruşmaya katılırken, Nuray Çipo’in teyzesi ve akrabalarının beraberinde, Ocak ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı ile yan avukatları salonda amade bulundu. Duruşmada serencam savunmasını eden Taner Bektaş, “Maktulle buluştuktan sonra otel odasında ilkin her husus bol giderken apayrı erkeklerle mesajlaşmaları ve fotoğrafları nedeniyle ağız dalaşı daha çok. Anlık öfkeyle bu olay meydana geldi. Pişmanım” dedi. Duruşmaya açıklık verilmesinin arkası sıra Taner Bektaş’a, ağırlaştırılmış varlık boyu mapushane cezası verildi. Cezada tenzilat uygulanmadı.

“DUBLÖR TEŞKİL EDECEK BİR YARGILAMA”

Mahkeme sonrasında şikayetçi avukatları Tehlikesiz Alper Tunga Torun ile Emrah Aşırı, Nuray Çıpa’in ailesiyle alay malay açıklama yaptı. Ülkü sürecini ve sonucunu değerlendiren Emrah Ölçüsüz, “Sanığa ağırlaştırılmış müebbet mapus cezası verildi ve gelişigüzel iskonto yapılmadı. Bu müdrike analog davalar açısından emsal yapılanma edecek bir entelekt oldu” dedi.

“KARARDAN MUTLUYUZ”

Nuray Demir’in teyzesi Ziya Enerjik, “Sonuçtan haddinden fazla mutluyuz. Çocuğumuzu kalın kafalı getirmeyecek ama sunma azından o şahsın bile ağırlaştırılmış müebbetle içeride olduğunu vâkıf olmak bizi bir nebze olsun rahatlatacak. Böyle vahim cezalar olduğu sürece inşallah bu eş cinayetlerinin azalacağını düşünüyorum. Karardan mutluyuz” diyerek konuştu.

ANNESİ DEPRESYON YAŞIYOR

Nuray’ın ölümünün peşi sıra annesinin print zamanlar geçirdiğini aktaran Temiz Enerjik, “Annenin esenlik durumu ciddiyetini koruyor. Ruhsal yerine izmihlal içerisinde. Ruh Bilimsel otama alıyor amma ehliyetli değil. Ana kararı henüz öğrenmedi. Birazdan arayacağım. Biraz olsun o üstelik rahatlayacak. Eminim telefonun başında bekliyordur. Şu dakika hastanede. Olayın en başından beri yanımızda olan herkese haddinden fazla teşekkürname ediyorum” dedi.

Share: