CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse: “Benim o konuda yaptığım benzeri itirazım bulunmayan”

Cumhuriyet Altını Ahali Partisi (CHP) Çorum Saylav Tufan Köse, serencam dönemde üzerine sâdır Sungurlu’ya kurulacak Barut ve Fişek Fabrikası’na cebin çıktığı yönündeki iddialara ilişkin izah yaptı.

Partisinin Çorum’dahi ya da Türkiye’nin değme durumunda yapılabilecek ister amme yatırımı gerekse özel sektör yatırımlarının hiçbirisine cebin çıkmasının söz konusu olmayacağını tamlayan Milletvekili Köse, “CHP’nin yatırıma alın çıktığını söyleyenlerin eğin oruçlu değillerse dinlediklerini anlamamışlardır” dedi.

CHP Takım Başkanvekili Hür Hususi’in önceki hafta TBMM’bile düzenlediği matbuat toplantısında, Sungurlu’bile temeli atılan barut fabrikasında çalışacak insanların gelecekte aynı patlama yaşanırsa, depresyon altından cenazelerinin çıkacağı varsayımıyla konuyu ele alırken, Çorum Saylav Tufan Köse’nin iki nöbet itiraz ettiğini, önceki itirazının işleme alınmamasının üstüne da ikinci itirazını noter aracılığı ile gönderdiğini aktardığını hatırlatan CHP Çorum Saylav Tufan Köse, yapılan itiraz ve yaşananların akilane olduğunu ancak Müstakil Özel’in bahsettiği itiraz dilekçesinin namına ilişkin olmadığını söyledi.

“Arasında ayrımsız dilekçe var, dilekçenin altında kimin ismi varsa itirazı o yapmıştır” diyen Tufan Köse, “Grup başkanvekilimiz Özgür Özel belki beni onore geçmek için o konuşmasında itirazı Çorum Mebus Tufan Köse yaptı demiş tür, ihtimal doğaçlama konuşmasından kaynaklanmış benzer detayını bilmiyorum. Arzuhâl çevreye hassas benzeri avukat vasıtasıyla verilmiş. Bürokraside birçok eş yapılan usulsüzlüklerden huzursuz oluyor. Bu rahatsızlıklarını lacerem dile getirecekler? Kendileri öne çıksa evet gelişim akitleri feshediliyor evet de tayinleri çıkartılıyor. Duyarsız kalmayı içlerine sindiremiyorlar. Bu çevirgeç ile birçok konuda bizleri, umumi merkezimizi evet birlikte kadro komutan vekillerimizi bilgilendiriyorlar. Benzeri ekip bürokrat refik pratikte yapılan, oran ciddiyetine yakışmayan, ünsiyet devletine yakışmayan uygulamaları bizlere iletiyorlar. Bu çerçevede ayrımsız şekilci Hür Hususi’e gelmiş olmalı ki kol başkanvekilimiz dahi Çorum’la angajmanlı olduğu amacıyla benimle ilgili adına aktarmış olabilir” şeklinde konuştu.

“Çikolata fabrikası değil barut fabrikası yapılıyor”

Sungurlu’evet kurulacak Barut ve Fişek Fabrikası’na yapılan itirazın kimin vasıtasıyla yapıldığının konunun arz değersiz kısmı olduğunu savunun Milletvekili Köse, “CHP yatırımların önünü şalter, yapılan yatırımları destekler. Bu konuda bir yasadışılık, bire bir hukuksuzluk var. Çikolata fabrikası kurmuyorsunuz, barut fabrikası yapıyorsunuz. Sunma azından bahsedilen eksiklikleri giderin, çabuk etmeyin. Açın internete bakın Pakistan’dahi, Hindistan’birlikte, Sakarya’da barut fabrikası, zayi fişek fabrikası patladı onlarca âdem hayatını kaybetti diye niteleyerek istihbarat var. Kırıkkale’dahi defaatle patlama oldu, Afyon’birlikte mühimmat patladı 30 askerimiz şehit oldu. Bu fabrikalar çok kırılan konular yoksa Hür Hususi Çorum’a yapılacak benzeri yatırıma neden cebin olsun. Konunun takipçisi olacağım” dedi. – ÇORUMShare: