CHP Genel Başkan Yardımcısı Adıgüzel, Çorum’da partisince düzenlenen Cumhuriyet Balosu’na katıldı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Fahri Adıgüzel, Çorum’da partisince Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99’uncu yıl dönümü zımnında düzenlenen Cumhuriyet Balosu’na katıldı.

Adıgüzel, kentteki benzeri dernek salonunda planlı programda, baloya katılanların 29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı’nı kutladı.

CHP’nin erk olması amacıyla çalıştıklarını tamlayan Adıgüzel, “Salondaki kalabalığa bakınca görülüyor ki Cumhuriyet Altını Halk Partisi yavaş yavaş iktidara gidiyor. Kadınlar ve çoluk çocuk öndeyse iktidara yürüyoruz. Genel Başkan’ımızın önderliğinde iktidara yürüyoruz.” dedi.

Partilileri CHP’nin iktidar olması amacıyla artık çalışmaya nida fail Adıgüzel, “Tarihimizden aldığımız mirasla, Cumhuriyet’i kuranların kararlılığı ve azmi ile bütün gelişigüzel çalışmalıyız. Kuşkusuz bundan asır evvel bire bir olağanüstü yarattıysa Cumhuriyet’i kuranlar, o kararlılıkla, o çalışkanlıkla tığ dahi bugün Türkiye’yi değiştirebiliriz. Genel Başkan’ımızın serencam kurultayda yaptığı çağrıyla Cumhuriyet’imizin ikinci yüzyılını el erki ile taçlandıracağız.” diyerek konuştu.

Baloya CHP Eskişehir Saylav Yengi Çakırözer, CHP Çorum Mebus Tufan Köse, CHP Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız ile partililer katıldı.

Share: