CHP lideri Kılıçdaroğlu’na benzerliğiyle ilgi çeken emekli başkomiser: Kardeşi benim büyüklüğünde benzemiyor! Kılıçdaroğlu’na benzemekten gurur duyuyorum

Ankara’ya herhangi bir gittiğinde gören gâh uray çalışanlarının ve vatandaşların Kılıçdaroğlu sandığı Piroğlu bu durumdan memnun olduğunu söylüyor. Türk Polis Güçleri Teşkilatı’nda 30 sene aktif görev eden emekli başkomiser Piroğlu, gününün nazik bölümünü oğluna ait oto galeride geçiriyor. Çay içmeyi haddinden fazla sevdiği gibi kimi zaman eline aldığı sazını bile çalmaktan sağlık alıyor.

“KARDEŞİ BENİM BÜYÜKLÜĞÜNDE BENZEMİYOR”

Kemal Kılıçdaroğlu’na benzetilmeye alıştığını tamlayan 72 yaşındaki Piroğlu, “Kardeşi benim kadar benzemiyor. Ben da benzetiyorum. Kendimi televizyona çıkacak kabilinden hissediyorum. Benzemekten alım duyuyorum” dedi.

“TORUNUM EGO SANMIŞ”

Ankara’birlikte göveri haline gittiğinde girişte kendisini gören güvenlik görevlisinin Kılıçdaroğlu sanıp paniklediğini ve günlük hayatta haddinden fazla sayıda kişinin kendisiyle fotoğraf çektirdiğini anlatan evli ve 3 çocuk, 4 torun sahibi Piroğlu, “Ben Kemal Kılıçdaroğlu değilim’ diyorum. Esasen dahi foto çektirmek istiyorlar. Çorum’de miting üzere Kılıçdaroğlu’nun posterlerini asmışlar. Torunum ego sanmış. ‘Dedemin resimlerini münasebet astılar?’ diye sormuş” şeklinde konuştu.

İYİ PARTİ İL KOMUTAN YARDIMCISI ÇIKTI

Aynı zamanda İYİ Fırka Amasya İl Komutan Yardımcısı olan Piroğlu, Cumhur Reisi adaylarını Ilk Teşrin ayında belirlemesini beklediği 6’lı masanın kararına imtina etmek duyacaklarına değindi. 22 yıllık komşusu Meram Özdemir da Piroğlu’nu temas gördüğünde Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nu hatırlattığını söyledi.Share: