CHP Takım Başkanvekili Hususi, gündemi değerlendirdi Açıklaması

CHP Kol Başkanvekili Mutlak Özel, hanende Gülşen’in mortocu hatip mensuplarına müteveccih ifadelerine ait, “Maksadını aşmış bir nükte, çok tasalı edici şekilde insanların kalbini kırdı, aceleci şekilde telafi edileceğini beklenti ediyoruz.” dedi.

Özel, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın ekonomiye ilgilendiren açıklamalarını eleştirdi.

Erdoğan’ın, mazi katıldığı hediye töreninde, ” Türkiye’yi dünyanın en şişman 10 ekonomisi arasına sokmaktan, Türkiye’yi muasır uygarlık seviyesinin konusunda çıkarmaktan elan büyük tıpkı onur kabil mi?” dediğini aktaran Özel, “2015’te dünyanın sunma büyük 16. ekonomisiyiz, 2020’de 20. sıraya, 2021’da ise 21. sıraya gerilemişiz. Bilcümle uluslararası kuruluşların öngörüsü, bu yıl 22. sırada olacağız. Erdoğan, Türkiye ekonomisini 7 yıl içinde, ‘Ekonomistim ben bilirim’ diye niteleyerek 16’dan 22. sıraya geriletiyor ve kullanılmış ‘yer şişman 10 tutum içine girmekten daha iri saygınlık var mı? diyor.” ifadesini kullandı.

-“Gideceklerini anladılar panik halinde hangi dersek yapıyorlar”

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun, vatandaşların sağlık hile şirketlerine olan borçlarına ilişkin Twitter’daki çağrısına belen fail Hususi, şöyle bitmeme etti:

“Elektrik, su, gaz, benzeri derinti borçtan yağlık yurttaş ödeyememiş, önceki nema binmiş ödeyememiş, faizin faizi, temerrüt faizi, borçlar 1 iken 10 ergin… Bunlar bu paranın ayrımsız kısmını kendine veren şirketlere vatandaşın borcunu satmışlar. Hangi olacak? Sağlık idare şirketi arayacak vatandaşa diyecek kim; ’16 bin liralık borcun var, derhal 15 bin lira vermezsen geliyorum televizyonunu kaldırıyorum, buzdolabını kaldırıyorum.’ Kemal As buna başkaldırma etmiş, ‘Direnin, ego varım. Günü gelince onlarla ben hesaplaşacağım.’ dedi.”

Özel, Kılıçdaroğlu’nun açıklamasının peşi sıra bir gazete başlığının “İcralık borçları cesamet paspas” şeklinde değiştirildiğini, borçların bile silinmesi kararı alındığını söyledi.

“Bunlar gideceklerini anladılar ürkü halinde ne dersek yapıyorlar.” diyen Özel, videolar, mitingler, salon toplantıları, kadro toplantıları ile vatandaşın derdini, tasasını dile getirmeyi sürdüreceklerini belirtti.

Hususi, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, 2022- KPSS Lisans sorularının sızdırıldığıyla ilgilendiren iddialara ilişkin başlatılan soruşturmaya üstelik değinerek, konuyla ilgilenen savcının uzaklık duruluk brifing yapması gerektiğini kaydetti.

“Boğaziçi Üniversitesinin direnim için marka değeri düşüyor”

İktidarın Boğaziçi Üniversitesi ile uğraştığını kanıt eden Hususi, “Siz bu üniversiteyle uğraşmaya başlamadan evvel evvel 500’deydi bu darülfünun siz uğraşa uğraşa geçmiş 1000’den tedenni tehlikesi var. Deminden tıpkısı zayıf direnim için ayraç değeri düşüyor, abuk sabuk yaptığınız bütün işlerle ne dirlik kaldı hangi birlikte nitelikli aynı eğitim-tedrisat hayatı sürme imkanı kaldı.” değerlendirmesinde bulundu.

Sungurlu OSB’da kurulması planlanan barut fabrikası için ehliyetli düzlük olmadığını doğacak süren Hususi, “Aynı mamure değişikliği yaparak oraya barut fabrikası boşaltmak istiyorlar. Yönetmeliklere bakarak tıpkı barut istihsal fabrikası kuracaksanız ve bu büyüklüğünde üretecekseniz evet 10 ceberut araziniz olacak evet da onda birini üretmeye izin var. Olumsuz çalışanlar açısından kızdırma, komşular açısından hınç.” dedi.

“İmam hatipler da farklı okullarımız kabilinden hepimizin”

Tıpkısı gazetecinin hanende Gülşen’in önder dil cambazı mensuplarına yönelik ifadelerini anımsatması üzerine Özel, şunları kaydetti:

“İmam hatipler üstelik özge okullarımız kadar hepimizin. İmam hatipler, bu memleketin evlatlarını yetiştiren, yasayla müesses, CHP döneminde kurulmuş ve dinin gereklerini insanlara akilane şekilde, ululuk vasıtasıyla ve denetimi ile öğretmek amacıyla kurulmuş okullardır. Tek okula o yapılmaması gerektiği kabil, bu okullarla ait üstelik tıpkı espri de olsa, mizah bile olsa öyle tanımlama akıllıca değil. Maksadını aşmış bir espri, çok tasalı edici şekilde insanların kalbini kırdı, acul benzeri şekilde telafi edileceğini ümit ediyoruz. Tığ da takip edeceğiz.”

Share: