CHP Umumi Komutan Yardımcısı Torun, Ordu’da konuştu Açıklaması

CHP Umumi Komutan Yardımcısı Seyit Torun, partilerinin şehremaneti başkanlarıyla gurur ve onur duyduklarını belirterek, “İnşallah onların bu çabaları bize umumi iktidarın dahi yolunu anahtar.” dedi.

Torun ve Adana Büyükşehir Şehremini Zeydan Karalar, ferda Kargaşa’bile düzenlenecek CHP’li Büyükşehir Uray Başkanları Değerlendirme Toplantısı amacıyla kente geldi.

Ünye İlçe Başkanlığı önünde partililerce karşılanan Torun ve Karalar, Liseler Mahallesi’nde esnaf ziyaretinde bulundu, vatandaşlarla dostane etti.

Torun, çay bahçesinde gazetecilere, elan önceki büyükşehir uray başkanlarının kendi illerinde “Vatandaşlara henüz bol hizmeti bittabi getirebiliriz? Kuma çözüm zahir üretebiliriz?” çalışmaları yaptıklarını söyledi.

Toplantıların 11 nazik şehirde yapıldığını, şimdi de davetlerini kırmayarak başkanların Kargaşa’ya geldiklerini anlatan Torun, yarınki toplantı için dahi büyükşehir uray başkanlarına teşekkürname etti.

Torun, “Bayağı şu anda Türkiye’üstelik kazançlı buhranın herkesi etkilediği bir dönemde emniyetsiz sorunları, sıkıntıları yaşadığımız benzeri dönemde belediyelerimiz söylence yaratıyor.” görüşünü paylaşarak, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Hem kaynaklarını çok artağan kullanıyor, vatandaşın her bir kuruşunun hesabını yaparak değerlendiriyor hem de aynı yandan de namus borcu ödüyor. Bugüne büyüklüğünde yapılamayan bir nice çözümü de üretiyor. Anca gayrimuayyen divane projelerle değil, vatandaşın kaynak ihtiyacını, esas sorunlarını çözmeye çalışıyor. Bunu da yaparken seçme türlü baskıya, engellemelere karşın katiyen şikayet etmiyorlar ve şayet ayrımsız yerde benzeri çocuğumuz barınamıyorsa, ihtiyacı varsa, tarımda sorun varsa tarıma müdahale ediyorlar. Üreticilerimizin, çiftçilerimizin yanı sıra oluyorlar. Elhasıl bu üzerimizde şu anda olan yükü almaya çalışıyorlar. Biz onlarla gelgel duyuyoruz, saygınlık duyuyoruz. İnşallah onların bu çabaları bize umumi iktidarın bile yolunu açacak. Onlar yerelde başardılar, inşallah tığ de genelde başaracağız.”

Karalar birlikte “Biz mufassal müddet kudret sıfır partimizde tıpkısı hikaye yazıyoruz.” diyerek, sahada anlatacakları çok hikaye biriktiğini söyledi.

Ankara Büyükşehir Şehremini Mansur Yoğun bile Cumhuriyet Altını Meydanı’nda partililer ve vatandaşlar aracılığıyla karşılandı.

CHP Cıvıl Cıvıl Mebus Mustafa Adıgüzel’in birlikte zevcelik ettiği Bati, hamam karşılama dolayısıyla Ünyelilere teşekkür ederek, “11 belediye başkanı herhangi bir kamer toplanıyoruz ve yaptığımız çalışmaları birbirimizle paylaşıyoruz. O anlamda ayrımsız güruh olacak Kalabalık’de. Esnafları dolaşacağız, vatandaşlarla görüşeceğiz ve buradan fariza yerlerimize döneceğiz.” dedi.

Share: