CHP’li Adıgüzel: “Hastaneler ekleme termin slotları oluşturmaya başlayacak”

CHP Cıvıl Cıvıl Saylav Mustafa Adıgüzel, Keyif Bakanlığının, kamu hastanelerine mülhak randevu slotları oluşturulması için abece gönderdiğini, bunun hastalanmış-hekim çatışmalarına, momentum olaylarına çağrılık çıkaracağını savundu.

Adıgüzel, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, Ordu’nun Çaybaşı ilçesi İlküvez beldesinde, ceberut atık depolama yerinin olduğunu, Ordu Büyükşehir Belediyesine ilişik işletmede suyun arıtılmayarak derelere bırakıldığını öne sürdü.

Adıgüzel, “Bura ağız ağıza hukuka aykırıdır. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı’na tıpkısı misil henüz davet yapıyorum: Kalabalık’daki İlküvez yabani cellat atık ambarlama alanı aynı faciaya davetiyedir. Derhal kapatılmalıdır.” dedi.

Adıgüzel, Afiyet Bakanlığının, amme hastanelerine eklenmiş randevu slotları oluşturulması üzere abece gönderdiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Şifahane termin ahiz birimi, bugünden itibaren randevularda ilişik termin slotları oluşturmaya başlayacak. Örneğin o doktora, o zaman 70 züğürt verilmiş, bunun averaj 15’inin gerçekleşmediği tayin edilmiş. Bu gerçekleşmeyen büyüklük tayin edilerek, aynı ilişik termin ekleniyor. Şimdi o dönme hastaların ıcığı cıcığı gelirse, bu ilişik randevular araya eşlenmiş durumdalar. Şimdi gelen hastaya da daha evvel termin düzlük hastaya de bu durumu göstermek kabil değil. Burada ekleme kavgalar, hekim üzerine melfuf teessürat gelecek. Eskimemiş hastalanmış-hekim çatışmalarına, yol olaylarına davetiye çıkaracak.”

Share: