CHP’li Hususi: İmam hatiplilerle ilgilendiren maksadını aşmış bire bir espri

CHP Grup Başkanvekili Hür Hususi, hanende Gülşen’in mortocu hatiplilere müteveccih sözlerine ait, “Hiçbir okula yapılmaması gerektiği kabil bu okullarla ilişkin üstelik öyle ayrımsız, nükte de olsa şaka da olsa, tanımlama akla yatkın değil. Zahir bir açıklama yapıldı, bilmiyorum ama pekâlâ düzeltilecektir. Maksadını aşmış benzeri nükte” dedi.

CHP’li Müstakil Hususi, TBMM’da düzenlediği basın toplantısıyla gündeme ilgili değerlendirmelerde bulundu. Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın ekonomiye ilişik açıklamalarına tenkit getiren Özel, “Adalet ve Kalkınma Partisi’nin söylediği her rakamı doğrulamak lazım. Bunun türkçesi ayrımsız dolma olduğunu bilmeyen yok dahi bu metinler ecnebi dile çevriliyor. Bilcümle mevki başkentlerine gidiyor. Şüphesiz biz takip ediyoruz; ‘Dünyanın diğer ülkelerinde neler konuşuluyor, neler oluyor?’ Bunu görenler, ‘Türkiye Cumhuriyeti elbet bir talih kim başındaki bu büyüklüğünde yüzsüz biber dolması söylüyor ve milletinin aklıyla kortej ediyor, halkını aptal namına koyuyor’ diye niteleyerek düşünüyorlardır” diyerek konuştu.

‘SINAVI İPTAL ETMEKLE BU İŞTEN KURTULAMAZSINIZ’KPSS soruşturmasının unutturulmaması gerektiğine ilgi çekici Hususi, “KPSS sorularının çalındığı, bilindiği, bilinen soruların sorulduğu, birilerine arka yapıldığı ortaya daha çok. Suçüstü yakalandılar, Mehabet Denetleme Kurulu’nu harekete geçirdiler. Ankara Cumhuriyet Savcılığı’nı, Mehabet Denetim Kurulu harekete geçirdi. Sormaca yürütülüyor, inşallah ama Savcı Satma ketum. Arada Bir brifing yap, hangi aşamadayız? Zamanında bu ülkenin subaylarını sabahın köründe, bu ülkenin yiğit askerlerini kumpaslarla toplarken sabahleyin, gün ortası, akşam ezanı demeç geçiliyordu. Bu sormaca birlikte ne aşamada tığ bilelim. Yok, tık namevcut. Tıpkısı biricik sınavı fesih etmekle bu işten kurtulamazsınız. Evvelce yaptığınız sınavların, hemen ayrımsız sınavda mı yaptınız bunu, bin çeşit baziçe var, hepsinin incelenmesi lazım” değerlendirmesinde bulundu.’MAKSADINI AŞMIŞ BİR ESPRİ’Müstakil Özel, hanende Gülşen’e, mortocu hatiplilere ilgili sözleri zımnında sormaca başlatılmasının anımsatılması üzerine, şu açıklamada bulundu:

“İmam hatipler, farklı okullarımız kabilinden hepimizin, bu memleketin evlatlarını yetiştiren yasayla kurulmuş, CHP döneminde kurulmuş ve dinin gereklerini insanlara makul şekilde ve oran marifetiyle ve denetimiyle öğretecekleri beslemek amacıyla müesses okullar. Tek okula yapılmaması gerektiği kabilinden bu okullarla ilgili de öyle aynı, nükte birlikte olsa, şaka dahi olsa, tanımlama akıllıcasına değil. Şüphesiz aynı izah yapıldı, bilmiyorum amma kesinlikle düzeltilecektir. Maksadını aşmış bir espri. Haddinden Fazla rahatsız edici şekilde insanların kalbini kırdı. Acul bire bir şekilde telafi edileceğini beklenti ediyoruz. Tığ de izleme edeceğiz.”

Share: