CHP’Lİ TORUN BİZE SALDIRARAK BECERİKSİZLİKLERİNİ GİZLEYEMEZLER

CHP Domestik Yönetimlerden Mesul Umumi Başkanı Yardımcısı Seyit Torun, Belediyelerimiz tek hukuki teftişten ihtiraz etmez. Eksiksiz belediyelerimiz şeffaftır. ‘Teröristlerin ayakkabı numaralarına kadar biliyoruz’ deyip, saldırılara engel olamayanlar, bize saldırarak beceriksizliklerini gizleyemez dedi.

CHP’nin Büyükşehir Şehremaneti Başkanları Değerlendirme Toplantısı, Ordu’da düzenlendi. CHP Yerel Yönetimlerden Mesul Genel Başkanı Yardımcısı Seyit Torun başkanlığında, otelde yapılan toplantıya; İstanbul Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Dokunaklı, İzmir Büyükşehir Şehremini Bronz Soyer, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmayan Büyükerşen, Ziyalı Büyükşehir Şehremini Heyecan Çerçioğlu, Muğla Büyükşehir Şehremini Osman Gürün, Hatay Büyükşehir Belediye Reisi Lütfü Çarpışma, Sazak Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Reisi Şayan Albayrak katıldı.

Toplantının açım konuşmasını özne CHP’li Torun, Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Im Dairesi Başkanı Bedrettin Gündeş’in ‘terör örgütü üyeliği’ suçlamasıyla tutuklanmasına ilgilendiren konuştu. Belediyelerindeki işe alımların mevzuata makul olduğunu tamlayan Torun, İktidar, temas çeşit engeli çıkarıyor ancak belediyelerimiz bütün engelleri halkımızla gelişigüzel aşıyor. Burada kudretli olamadığını gören kudret, şimdilerde bile baskının dozunu artırmış, artırmaya çalışmış görünüyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde şahit olduğumuz kabil ağız ağıza alacak operasyonları ile uray başkanımızı öğütmek istiyorlar. İçişleri Bakanlığı’nda belediyelerimiz amacıyla hususi ünite kurulduğunu biliyoruz, talimatlı müfettişlerin bile gönderildiğini biliyoruz. Imdi Sayıştay, İçişleri Bakanlığı, müfettişler amelî öge kabilinden oldular. Şurası hele iktidara izah etmek istiyoruz; sizin korkutma çabalarınız de itibar suikastlarınız üstelik bize katiyen sökmez. Bizde korkup, sinecek belediye başkanı birlikte sizin alacak oyununuza yenilecek uray başkanımız üstelik asla yoktur dedi.

‘SOMUT CÜRÜM İSPATI VARSA DERHAL GEREĞİ YAPILMALI’

Somut cürüm ispatı söz konusu ise gereğinin yapılmasını üstelik isteyen Torun, Adli sicil kağıtlarını veren Türe Bakanlığı’dır, tıpkısı kişinin işe girdikten sonraları cürüm işleyip işlemediğini izleme edecek olanlar bile İçişleri Bakanlığı’dır. Düzenlilik soruşturmalarını tay tay arabası bile İçişleri Bakanlığı’dır. seçme etkin için somut cürüm ispatı varsa derhal gereği yapılmalıdır. Bunu bir zamanlar İstanbul’a, birçok belediyemize bile yaptınız ama hiçbir özdek bulamadınız ve bulamayacaksınız. Çözme böyleyken iktidarın sorumlu olduğu işler üzerinden şehremaneti başkanlarımızı karalamaya çalışmak, gitmekte olan iktidarın acizliğinden bambaşka tıpkı öz değildir. ‘Teröristlerin pabuç numaralarına kadar biliyoruz’ deyip, saldırılara bariyer olamayanlar, bize saldırarak beceriksizliklerini gizleyemez. Belediyelerimiz tek hukuki teftişten perva etmez, kül belediyelerimiz şeffaftır. Ancak terör örgütleri ile dal kola giren, FETÖ’yü besleyip büyüten PKK ile dahi masaya oturan tıpkısı iktidardan bile matlup dersimiz yoktur diye konuştu.

‘ATATÜRK’ÜN SÖZLERİNDEN BU BÜYÜKLÜĞÜNDE MI RAHATSIZ OLDUNUZ’

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile ilişkin eleştirilere üstelik karşılık veren Torun, İzmir Büyükşehir Şehremini’mız, İzmir’in kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümünde alaylı bir kutlama töreni hazırladı. Bu coşkuya eş olamayanlar da kutlamalara gölgelemek amacıyla ne yapacaklarını şaşırdı. Görüyoruz ki üzerinden kestirmece tıpkısı ay geçmesine rağmen acıları hala geçmemiş. Başkanımız için sudan sebeplerle 30 sene eski işlerden periferi 3 ayrı sormaca izni verdiler. Şavullamak istiyoruz; bu kadar mı korkuyorsunuz Atatürk’ün sözlerinden bu büyüklüğünde mı rahatsız oldunuz Bire Bir kat daha söylüyoruz; İngiliz zırhlısıyla ülkeden kaçanların yanındasınız bizim yerimiz ise milli mücadele saflarıdır. Ne yaparsanız yapın, ne soruşturmayı açarsanız açın; başaramayacaksınız ve hiçbir uray başkanımıza bir santim mankafa hamle attıramayacaksınız dedi.

CHP’li Torun’un konuşmasının peşi sıra toplantı, basına mecbur adına bitmeme etti.

Share: