CHP’li vekilden aksülamel: Biz yapsak CHP camileri sattı dersiniz

AKP’li Trabzon Düzköy Belediyesi 3 Meyan’ta yaptığı toplantıda, 2.5 milyon liralık rüşvet borcuna kıymet, Ilımlı Mahallesi Merkez Camisi ile Cevizlik Mahallesi Camisi’ni ve Doğankaya Mahallesi’nde bulunan metruk öğretmen lojmanının Maliye Bakanlığı’na devretti. Değişmeyen, CHP’li 4 meclis üyesinin red oyuna rağmen görüş çokluğuyla makbuz. Şehremini Yılmaz Ankara, maliyenin 4 gübür aracı harici belediyenin rastgele şeyine haciz koyduğunu istikbal sürdü. CHP Trabzon Saylav Ahmet Kayaç, belediyenin yaptığı bu zaman işlemine tepki gösterdi.

BELEDİYENİN BİR ÇİVİSİ BULUNMAYAN

Saylav Ahmet Kaya, camiler ile lojmanı vatandaşların yaptırdığını belirterek, “Düzköy Şahinkaya Mahallesi’ndeki vefakâr vatandaşlarımız köylerine hizmet eden öğretmenlerini düşünerek orada ayrımsız arsa bağışlamış ve üzerine öğretmenlerin kalması için ayrımsız lojman yaptırmışlar. Gine satışı cereyan etmek istenen iki mahalledeki cami da, köylünün parasıyla ve emekleriyle yapılmıştır. Demin AKP’li Belediye divan kararıyla bu taşınmazları, borçları karşılığında Maliye Bakanlığı’na devrediyor. Bu yapılan İbadethanelerimize, maneviyatınıza ve vatandaşlarımızın hakkına ve emeğine mamul büyük bire bir hürmetsizlik ve haksızlıktır. Şehremaneti ne hakla bunu yapıyor? Benzeri tuğlaları mı, ayrımsız çivileri mi var orada? ” dedi.

CAMİLERİ LOJMANLARI SATARAK MI HİZMET YAPACAKLAR?

Düzköy’nam tıpkısı eski çevrim CHP’de olduğunu hatırlatan Ahmet Kaya, “Hükümet, bizim dönemimizde Düzköy Belediyesi’ne üvey çocuk muamelesi yapmıştı. Belediyeyi AKP alırsa Düzköy diriltme olacak, hizmet alacaktı. Camileri, lojmanları satarak mı hizmet matlup? Efsus, AKP hükümetinin ne ülkeye ne birlikte zat belediyelerine dahi hayrı kalmamış. Lojmanın arsasını, tuğlasını, çimentosunu et kafalı vermiş, binayı vatandaşlarımız yapmış. Camileri vatandaşlarımız fedakârlıklarıyla yapmış. Süt satmışlar, tereyağı satmışlar, peynir satmışlar, ilçelerine bu hizmetleri yapmışlar. Demin şehremaneti ne hakla bu yer ve binaları Maliye’ye devrediyor?” ifadelerini kullandı.

Share: