Çiğde hasadı başladı

Manisa’nın Demirci ilçesinde üretimi yapılan hünnap hasat edilmeye başlandı.

Başta diyabet olmak üzere bir nice hastalığa onma olduğuna inanılan hünnap, toprak halkının cesim konvansiyon kaynakları ortada düzlük alıyor.

Söğütçük Mahallesi’nde toplanmaya başlanan yayın özel ambalaja alındıktan sonradan tırlarla İstanbul, İzmir ve Ankara gibi kentlerdeki marketlere gönderiliyor.

Demirci Kaymakamı Fakirlik Kayaç, Belediye Reisi Selami Selçuk ve İl Ekincilik ve Orman Müdürü Mütehammil Öztürk da çiftçilerle tarlada hünnap hasadına katıldı.

Bereketli tıpkısı sezon temennisinde kâin Kaymakam Kayaç, “Güzeşte sene ziyaretimizde kasa ve çiğde boylama makinesi talebinde bulunulmuştu. Kaymakamlığımız, belediyemiz ve Tarım İl Müdürlüğü ile projelendirildi ve kasa ve araba gerçekleştirme edilerek tasdik edildi. Devletimiz temas ahit çiftçinin ve üreticinin yanında.” diye konuştu.

Demirci Şehremini Selami Selçuk ise gözyaşı meyve gurur merkezinin genişletilmesi için çalışmalara başlanacağını söyledi.

İl Ekincilik ve Orman Müdürü Metin Öztürk ise üreticilerin taleplerini dikkate aldıklarını, adına haberdar etmek üzere da çaba gösterdiklerini dile getirdi.Share: