Çinli eş gezmen Artvin’deki plato şenliklerinde güreşti

Artvin’in Ardanuç ilçesinde planlı yayla şenliklerindeki karakucak güreşlerinde Çinli eş turistin güreşmesi ilginç görüntüler oluşturdu.

İlçedeki Ziyalı Köyü Söğütdüzü Yaylası’nda bu yıl 21’incisi düzenlenen yayla şenliklerini izleyen Çinli Sisi Zhang isimli karı seyyar, şenlikler kapsamında çayırda güreşen sporcuları görünce, yıkışmak isteğini ilgililere iletti.

Güreş dizgi komitesi turistin isteğini kırmayarak, 65 kilogramdaki Hükümran Levent isimli sporcuyla güreşmesine izin verdi.

Çinli gezgin Zhang ve Levent çayırda tıpkısı müddet güreşti. İlginç görüntülere görüntü olan güreşte Levent, Zhang’ı yendi.

Güreş böylelikle Levent, rakibinin kolunu havaya kaldırarak kentlileşmiş cesaretinden kıran tebrik etti.

Zhang, güreş sonrası yaptığı konuşmada, iki sene evvel Rize ve Artvin bölgesine geldiğini ve bu coğrafyayı doğayı çokça sevdiğini söyledi.

Bölgenin cennet gibi bire bir doğası olduğunu kaydeden Zhang, “İlk geldiğimde kendime meze vermiştim yeniden geleceğim diye. Doğası cennet. İnsanları çok ısıdam. Değme şeylerini benle paylaşıyorlar. Peynir veriyorlar, aldatmak veriyorlar. Ego sporcuyum. Güreşte domuzuna ayrımsız hars. Andırmak istedim. Süper bir şey.” dedi.Share: