Coca-Cola İçecek önce yarıyılda tarihinin bildirme yüksek satış hacmine ulaştı

Coca-Cola İçecek (CCI), 2022 yılının ikinci çeyreğinde raporlanan bazda yüzde 25, örgensel bazda ise yüzdelik 15 miktar artışı elde etti.

Firmadan yapılan açıklamaya bakarak, sülale tüketimi kanalındaki dayanıklılık ve yerinde tüketim kanalındaki iyileşmenin etkisiyle CCI’ın Türkiye satma hacmi yüzdelik 20 yükseldi.

Bir yıl geçmiş dönemde yüzde 21 büyüyen arsıulusal operasyonların satma hacmi, raporlanan bazda yüzde 29, örgensel bazda ise yüzdelik 13 büyüdü.

Özbekistan’dan faziletli performans

CCI operasyonlarının arz eskimemiş üyesi olan ve entegrasyonu kül hızıyla devam fail Özbekistan, yüzde 29’luk as hacmi artışı gerçekleştirdi. CCI’ın genişlik hızlı büyüyen operasyonlarından biri olan Pakistan, komutan noktalarına kalan erişim, buzdolabı konumlandırmaları ve durumunda istihlak ile çağdaş gayrimuntazam kanallarındaki işlek düzelme sebebiyle hacmini yüzde 18 artırdı. CCI’ın FAVÖK marjı ikinci çeyrekte yüzde 20 adına gerçekleşti.

“Rekor sonuçlar it canlı koşullarda icra kabiliyetinin kanıtı oldu”

Açıklamada görüşlerine meydan verilen Coca-Cola İçecek Kayırıcı Yöneticisi (CEO) Burak Başarır, “Mal, taşımalık ve işçilik maliyetleri üzerindeki enflasyonist baskılara karşın, dinamik cirim, iyileşen sınır ve paket dağılımı, zamanında yapılan fiyat ayarlamaları, ongun yönetilen riskten sığınma araçları ile tutumlu masraf yönetimimiz, pay baskılarını bire bir dereceye büyüklüğünde azaltmamızı sağladı. Bu çeyreğin rekor sonuçları, CCI’ın efdal volatiliteye sahip piyasalardaki enerjik yürütme kabiliyetinin bir kanıtı oldu.” ifadelerini kullandı.

Başarır, önümüzdeki dönemde bile zorluklarla başa geçmek üzere; zamanlı fiyatlama aksiyonları, çalışkan tenzilat yönetimi, proaktif gelir artım yönetimi ve disiplinli masraf alışkanlıklarına güvendiklerini belirtti.

“Dijital kendisine etkinleştirilmiş haddinden fazla kanallı platformlarımızı geliştirmeye bitmeme edeceğiz”

“Şirketimizin amacı, sürdürülebilirliği stratejimizin mihrak noktasına koyarken yaptığımız her işte paydaşlarımız amacıyla değer yaratmaktır. Bu gaye doğrultusunda, ikinci bütünleşmiş elektrik raporumuzu yer anlaşılır, basit ve asetat boş ile yayınlamış olmaktan çalım duyuyoruz.” diyen Başarır şöyle bitmeme etti:

“Mevlana Celaleddin-i Rumi’den esinlenerek ‘Olduğumuz Gibi’ teması ile yayınladığımız bütünleşmiş hayatiyet raporumuzda başarılarımızı, gelişim alanlarımızı ve önderlik ettiğimiz girişimleri paydaşlarımızla paylaştığımız için mutluyuz. Degaje portföyümüzden faydalanarak kaliteli büyümemizi hızlandırıp, müşterilerimiz ile tüketicilerimiz, çalışanlarımız ve içinde bulunduğumuz sosyete için henüz bol benzeri gelecek görüntülemek için çalışıyoruz. Sayısal yerine etkinleştirilmiş haddinden fazla kanallı platformlarımızda tüketicilerimizi beslemek ve seçkin vesile amacıyla mütebeddil tercihlere cevap atfetmek üzere eser portföyümüzü geliştirmeye devam edeceğiz.”

Share: