Çorbayı müfrit pahalı satan işletmeye inat, belediyeden ücretsiz bakım

Çorbayı ölçüsüz fiyatlı satan işletmeye taannüt, belediyeden ücretsiz hizmet

– Deprem sonrası vatandaşa faziletli fiyattan çorba satan tesisin önüne tezgah açan Ceyhan Belediyesi, depremzedelere ve vatandaşlara ücretsiz yemek, çorba ve içecek hizmeti sunuyor

ADANA – Depremden bilahare Adana’nın Ceyhan ilçesi otoyol girişi hak bulunan Mıstık Çevrimli Tesislerinin depremzedelere 1 bardak çorbayı 40 TL’ye satması ve vatandaşın tepkisini çekmesinin peşi sıra harekete sabık Ceyhan Belediyesi, tesise hamile miktarda ukubet kesti. Ceyhan Şehremini Hayal Erdem’in talimatıyla organizasyon önüne çorba, yemek, meşrubat standı açan belediye, vatandaşa ücretsiz hizmet sunmaya başladı.

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremden sonra dayanabilen çokça belediye başkanı ve çalışanları yer sarsıntısı bölgesinin yaralarını çalmak için canla başla çalışırken Ceyhan otoyol girişinde kâin Mıstık Kankızıl Tesisleri çorba fiyatlarını faziletkâr fiyatta depremzede vatandaşlara satarak cemi Türkiye’nin tepkisini aldı. Yaşananlar üzerine Ceyhan Belediyesi harekete geçerken, belediye aracılığıyla tesise gebe miktarda ceza uygulandı. Belediye Başkanı Hayal Erdem’in çalışmasıyla Ceyhan Belediyesi kasılma önüne çorba, yeme, içeçek standı açtı ve vatandaşa ücretsiz bakım sunmaya başladı.

Denizli’den yer sarsıntısı bölgesine yardıma geldiklerini ifade eden Cabir Kartal, “Ceyhan Belediyesinin yapmış olduğu çorba ikramından ekolojik ortam çok teşekkür ederiz. Adamakıllı ayrımsız düzentileme yapmışlar. Kendilerine Denizli Belediyesi namına teşekkür ederiz. Bizler üstelik depremzede vatandaşlarımıza herhangi bir cins yardımı yapıyoruz” dedi.

Ceyhan Belediyesi personeli Mehabetli İnce ise “Mıstık Kankızıl Tesisinin depremzede vatandaşlarımıza uyguladığı efdal fiyatlardan yağlık Ceyhan Belediyesi kendisine ücretsiz olarak çorba, savuşturmak, su hizmeti veriyoruz. El yerine elhak halktan iri reaksiyon almışlardı. Biz dahi derakap Ceyhan Belediyesi olarak müdahalemizi yaptık. Rastgele ahit depremzede vatandaşlarımızın yanındayız” ifadelerini kullandı.

Share: