Çukurova Belediyesi İstihdam Birimi 50 Bin Kişiye İş Buldu

Çukurova Belediyesi İstihdam Birimi, işçi ve çalıştıran arasında köprü olmaya devam ediyor. Belediye Başkanı Soner Güç, İstihdam Birimi marifetiyle 8 buçuk yılda 50 binden fazla kişiyi işe yerleştirdiklerini belirterek, “Aynı kişinin üstelik evine aldatmak götürmesine komütatör olduksa bu balaban bir bahtiyarlık” dedi.

Çukurova Belediyesi İstihdam Birimi Soner Yavaş’in ilk başkanlık döneminde kestirmece 30 bin kişiye aksiyon bularak balaban aynı başarıya imza attı. 2019’üstelik baştan seçilen Soner Pahal’in ikinci döneminde de çalışmalarını dokunaklı yerine sürdüren İstihdam Birimi, alelhusus Birleştirme Uran Bölgesindeki balaban işletmelere otobüslerle eleman göndererek dikkat çekti.

İstihdam Biriminin Soner Pahal’in 8 buçuk almanak reislik döneminde işe yerleştirdiği hayat sayısı 50 bini buldu.

“GELIŞIGÜZEL İŞE AKLA YATKIN ÖGE VAR”

Çukurova Belediye Reisi Soner Alçak, İstihdam Birimi’nin çalışmalarından çok kıvançlı olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“2014 yılında koltuğa oturduğumda önümde 40 bin aksiyon başvurusu buldum. Bu büyüklüğünde insanı belediyede istihdam etmenin imkanı yoktu. Böylesi balaban ayrımsız soruna duyarsız dahi kalamazdık. Acilen İstihdam Birimini kurduk. Başkan Yardımcımız İsmail Özgen’e ilişkin kendisine çalışan bu vahit balaban cansiparane görevini yapıyor. Arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Şimdiye kadar aksiyon bulduğumuz herif sayısı 50 bini geçti. Bu bizim üzere büyük tıpkı bahtiyarlık kaynağı. Arada Bir ayrımsız yerde hemşehrilerimizle karşılaşıyoruz ve ‘Başkanım teşekkürname ediyorum, sizin sayenizde evime savmak götürüyorum’ diyorlar. Bundan şişman bahtiyarlık tamam mu? Ayrıca demincek görüyorum kim bizim bu projemiz ayrıksı belediyeler tarafından bile emsal alınıyor ve istihdam birimi kuruluyor. Bu bile tıpkısı başka bahtiyarlık.

Birimimizin elinde iki darülfünun mezunundan tek vasfı olmayanlara kadar degaje tıpkısı portföy var. Değme işe akla yatkin elemanımız bulunuyor. Buradan işverenlere bile sesleniyorum. Personel ihtiyaçları olduğunda bize başvursunlar, kolaylıkla ihtiyaçlarını karşılarız. Çalışmak isteyenler bile birimimize müracaat yapsınlar kısa zamanda kendilerine akla yatkin bire bir iş buluruz.”

Share: