Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan aykırılık talimatı: Henüz yoğun bire bir araya gelip onları dinleyin

DOĞRU Tümen MYK, geçmiş dönüş Cumhur Reisi Erdoğan başkanlığında toplandı. Erdoğan’ın, toplantıda, Mahir Ünal’ın SELIM Parti Takım Başkanvekilliği görevinden “affını istemesinin” ardından kurmaylarına da özen calip tıpkı buyuru verdiği öğrenildi.

“BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU YAPMALISINIZ”

Erdoğan’ın toplantıda rüçhan konularından birinin 28 Ekim’da açıkladığı “Türkiye Yüzyılı” sağgörü belgesi olduğu kaydedilirken, kurmaylarına şu değerlendirmeyi yaptığı belirtiliyor:

“Türkiye Yüzyılı seziş belgemizde birlikte açıkladık. Dedik kim ülkemizi herkesin birbirini dinlediği, anladığı, birbirine saygı duyduğu aynı saha haline getirelim. Farklılıklarımızın baylanlık olduğunu anlatalım. Kontak ve muadele olalım ki Türkiye’yi birlikte ikinci yüzyılda zirveye taşıyalım. Bu nedenle sizler da Türkiye Yüzyılı sağgörü belgemizi, yurttaşlara anlatmalısınız. Bağlanak ve muadele vurgusunu yapmalısınız. Muhalefetle daha aşkın bire bir araya gelip, diyalog kurmalısınız. Muhalefetin tenkit ve önerilerini üstelik dinlemelisiniz. Bu devletin hepimizin devleti olduğunu anlatmalısınız.”

MAHİR ÜNAL İLE YAKIN DİYALOG

Cumhuriyet gazetesinin haberine bakarak toplantıda, Erdoğan’ın, partisinin takım başkanvekilliği görevinden çekilme eden Becerikli Ünal’la dahi “andıran bire bir diyalog kurduğu” ve Ünal’ın adına gelen Heyecan Zengin’e, “Sivil Sosyete ve Halkla İlişkilerden Mesul Genel Komutan Yardımcılığı görevine kimin gelmesini istediğini sorduğu” kaydedildi. Bunun konusunda dahi Zengin’in iki milletvekilini meni ettiği, daha sonradan yapılan değerlendirmede Zengin’den boşalan koltuğa Balıkesir Mebus Belgin Uygur’un getirilmesine değişmeyen kılındığı de kaydedildi.

Share: