DEAŞ terör örgütüne eş zamanlı ameliyat! 10 can gözaltına alındı

Ankara Güvenlik Müdürlüğü Terörle Savaşım ve İstihbarat Şubesi ekiplerince yakalanarak gözaltına alınan DEAŞ terör örgütü mensuplarından dijital materyallerele geçirildi. “Kazıma” yöntemiyle ferasetsiz getirilen görüntüler ve örgüte arkalayan internet sitelerinde propaganda amaçlı yayınlanan görüntüler ulaşıldı.

ÖRGÜTE AİT DÖKÜMANLAR BULUNDU

Yürütülen koordineli icraat böylecene elde edilen videoları biricik biricik inceleyici ihsas ve terör polisi, örgüt içerisinde silahlı adına canlılık yürüttükleri anlaşılan ve daha önce Türkiye’ye girdikleri belirlenen şüphelilerin boş kimliklerini tespit etti. Harekete geçen polis güçleri ekipleri, Ankara’da tevakkuf eden 7 kaba ile Konya, Kayseri ve Gaziantep’te durma fail ecnebi uyruklu 3 şüphelinin yakalanması için eş zamanlı ameliyat başlattı.

Şüphelilerin kâffesi gözaltına alınırken, bu kişilerin adreslerinde yapılan aramalarda haddinden fazla sayıda sayısal gereç ve örgütsel dokümana el konuldu. Şüphelilerin Ankara Terörle Savaşım Yazıhane Müdürlüğündeki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

Share: