DENEYAP Türkiye Uygulayım Bilimi Atölyeleri aplikasyon sınavı Bilecik’te yapıldı

Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK ile Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı aksiyon birliğiyle başlatılan DENEYAP Türkiye Teknoloji Atölyeleri üzere Bilecik’te e-sınavı sabık öğrencilere müteveccih aplikasyon sınavı gerçekleştirildi.

Sınavı derk etmek üzere Bilecik’e mevrut Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırı Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir’i makamında müzakere etti.

Rektör Prof. Dr. Beydemir ile ayrımsız süre arkadaşça fail TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Evlek, daha sonraları Atatürk Spor Salonu’nda, bu yılki teması “Kasaba Dostu Yük Gemisi” yerine belirlenen aplikasyon sınavına katılan adaylarla aynı araya geldi.

Sanayi ve Uygulayım Bilimi İl Müdürü Abdullah Ay’dan hikmet alan TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Mandal ve Rektör Prof. Dr. Beydemir, öğrencilere başarılar diledi.

Ortaokul ve lise öğrencilerinden Türkiye’nin yüksek teknoloji ürünlerinin ihracatını yapacak yer dostu elektrikli yük gemisi tasarlamaları ve fariza kendisine doğrusal benzeri rota izleyerek yük taşımaları istendi.

Share: