Depremzede maharet direktör, Kırıkkale’de arkalama faaliyetlerine katılıyor

“Asrın felaketi” yerine nitelenen Kahramanmaraş merkezli depreme kulübün kentteki tesislerinde yakalanan TFF 3. Tabur ekiplerinden Yardımcıoğlu Sigorta Kahramanmaraşspor Ustalık Direktörü Nihat Yağmur, memleketi Kırıkkale’birlikte depremzedeler üzere düzenlenen müzaheret kampanyasına bindi veriyor.

Depremin peşi sıra bir müddet Kahramanmaraş’ta futbolcularıyla istirdat çalışmalarına destek olan Baran, daha bilahare Kırıkkale’ye döndü.

Valilik ve AFAD İl Müdürlüğünce Umum Terbiye Merkezi’nde kombinasyon edilen yardım çalışmalarında ekiplere destek veren Baran, hareket haset yaşadıklarını unutamıyor.

Teknik yönetmen Yağmur, AA muhabirine, hareket haset Karaman’daki maçlarının ardından akşam saatlerinde Kahramanmaraş’a döndüklerini belirterek, 30 yabanlık kafileyle tesislerde istirahate çekildiklerini söyledi.

“Depremin şiddeti sürekli artarak inanılmaz benzeri deprem oldu”

Depremden ayrımsız dakika geçmiş uyandığını ve televizyonu açtığını anlatan Yağmur, şöyle konuştu:

“Kumandayı elime aldığımda televizyonu açamadan çatı sallanmaya başladı. Depremin şiddeti daima artarak emniyetsiz ayrımsız zelzele oldu. Olduğum yerden kalkamadım. Çıktı tasdik olduk, yapacak bir şey yoktu. Üçüncü kattaydım, atlama şansım yoktu. Atlamaya kalksam de pencere ve klima patladı. Yani bakış alt arka oldu. Yatağa uzandım ve Sözcük-i Şahitlik getirdim, konfirmasyon oldum. Sarsıntıların ardından kendimizi çabukça dışarı attık.”

Baran, dışarıya çıktıklarında futbolcularla 15 dakika kendilerine gelemediklerini anlatım ederek, anlatılamayacak havas yaşadığını belirtti.

Tesislerin karşısındaki 2-3 bükülmüş binaların yerle tıpkısı olduğunu gördüklerini nâkil Baran, “Orada benzeri anne elem atıyordu. Grup olarak annenin yanına gittik. Çocuğu içeride kalmıştı. 3 saat çaresizce bekledik çünkü sürekli yer sarsıntısı olduğu amacıyla yaklaşamıyorduk. Sarsıntılar bitince enkaza girdik ve 2 yaşındaki Yunus’umuzu kurtardık. Yüzü gözümüzün önünden hala gitmiyor. Bizim için sevindirici kısmı bu oldu. 56 yaşındayım, hakeza tıpkı acı görmedim. imdi de Tanrı göstermesin.” diye niteleyerek konuştu.

Nihat Yağmur, depremden biraz gün sonradan pakt başkanı Mehmet Fatih Ceylan’ın yardımları sayesinde futbolcularla memleketlerine geldiklerini söyledi.

“Bu sezonluk bizi affetsinler”

Depremin ardından 15 saat yanlarından ayrılmayan Ceylan’a, yardımlarından dünya teşekkürname eden Baran, şunları kaydetti:

“Memleketimizde müzaheret çalışmalarına başladık. Kırıkkale’miz bu konuda çok duygun, bütün il seferber ergin durumda. Biz birlikte dilimizin döndüğünce oradaki durumu anlatmaya ve müzaheret faaliyetlerine katılmaya hız ediyoruz. Hep Türk insanı ve şehrimle çekicilik duyuyorum. Hepsine teşekkür ediyorum. Kırıkkale’bile insanlar elinden gelenin fazlasını hareket bölgelerine ulaştırmaya çalışıyor.”

Yağmur, TFF yetkililerine çağrıda bulunarak, “Bu mevsimlik bizi affetsinler. Çünkü bizim oraya dönmemiz bahis konusu değil. TFF da umarım bizi devam ettirmez. Etsek birlikte kimseyi bulamayız. Önümüzde Hatayspor ve Gaziantep FK örneği üstelik var. Onlar amacıyla alınan kararın bizlere dahi uygulanacağını düşünüyorum ve murat ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: