Diyarbakır Dicle ve Siirt Üniversitelerinin depremzedelere desteği sürüyor

Diyarbakır Dicle Üniversitesi ile Siirt Üniversitesinin, “asrın felaketi” adına nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen depremzedelere müteveccih çalışmaları bitmeme ediyor.

Dicle Üniversitesinden yapılan açıklamaya bakarak, Keyif Kültür ve Spor Daire Başkanlığı koordinesinde Dicle Gençlik Kulübü üyeleri, depremin menfi etkilerini çocukların zihninden kaldırmak üzere maneviyat etkinliği düzenledi.

Çocukların ve ailelerin fiziki ve sosyal eksikliklerini gidermeye müteharrik pakt üyeleri, çocukların yüzünü güldürmeye ve yaralarını sarmaya çalışıyor.

Öğrencilere müteveccih şehir merkezinde kurulan oba alanlarında yüz boyama, terbiyevi oyunlar ve dram etkinlikleri düzenlendi.

-Siirt

Siirt Üniversitesinden yapılan açıklamaya göre, depremin yaralarını almak üzere üniversiteden bir kadro Adıyaman’a gönderildi.

Adıyaman Üniversitesi kampüsünde depremzedeler üzere kurulan çadır kentte hamam aşındırmak standı kuran kadro, ilk gün çorba ikramı ile açılışını yaptığı stantta ileriki süreçte hamam aşındırmak dağıtarak bölüt hizmet verecek.

Mevsim koşullarında barınmanın ve ana ihtiyaçların karşılanmasının elzem olduğu hareket bölgelerinde vatandaşların yaralarını vira etmek üzere çabalayan ekipler, canla başla fariza yapıyor.

Share: