Diyarbakır haberi | Diyarbakır’daki evlat nöbetine 5 karı daha katıldı

DİYARBAKIR’birlikte, terör örgütü PKK vasıtasıyla kaçırılan çocukları için HDP binası önünde velet nöbeti tutan ocak sayısı, Kayseri’den 1, Kırklareli’den 1 ve Muş’tan üstelik 3 ailenin gelmesiyle 309’a yükseldi.

Terör örgütü PKK yoluyla çocukları dağa kaçırılan aileler, 3 Ilkgüz 2019’da Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde çocuk nöbetine başladı. 1116 gündür sürdürülen nöbette bugüne kadar 38 aile, çocuklarına kavuştu. Aile sayısı; 2017’de 20 yaşındayken Kayseri’de kaçırılan Ilkbahar amacıyla gelen annesi Fatma ve babası Yusuf Karakuş, 2015’te Muş’ta 16 yaşındayken kaçırılan Osman üzere gelen annesi Naciye Sönmezyıldız, 2016’dahi Muş’ta 38 yaşındayken kaçırılan Ersin amacıyla gelen babası Aleettin Koçhan, 2022’de 19 yaşındayken Muş’tan Fransa’ya çalışmaya revan ve aynı elan malumat alınamayan Hiçlik üzere mevrut annesi Besine ve babası Yılmayan Gönül ile 2015’te Kırklareli’nde 13 yaşındayken kaçırılan Para için mevrut babası Şakir Arslan ile 309 oldu. Nöbetteki aileler marifetiyle karşılanan aileler, ‘Kahrolsun HDP’ sloganlarıyla yapı önüne yürüdü.

‘ÇOCUĞUMU HDP GÖTÜRDÜ, HDP GETİRSİN’Yılmayan Umu, çocuğunun HDP eliyle Fransa’ya götürüldüğünü söyleyerek, “Çocuğumuz gelene kadar tıpkısı hamle atmayacağız. Fransa’da çalışıyordu. Kandırıp onu götürdüler. Yavru dahi cahildi, bilmiyordu. Onu götüren HDP’dir. Ademiyet, oğlum; çık, gel, korkma. Heybet yanımızdadır, korkacak bire bir şey namevcut. Nerede olursan ol bana ayrımsız telefon açgözlü. Ego seni devletimizle alırım. Benim çocuğum gelsin. HDP götürdü benim çocuğumu, HDP getirsin” diyerek konuştu.Oğlu Ersin amacıyla gelen Aleettin Koçhan ise “Oğlumu Bursa’dan kandırıp götürdüler. Getirdiler bu binaya, HDP aracılığıyla PKK’ya örgen yapıldı. Oğlum, 6 yıldır seni bekliyorum. Ululuk babanın evladına kucağını açtığı kadar kucağını açıyor. Dön, gel artık. Sen gelene büyüklüğünde ben bu kapıda oturacağım” dedi.

Share: