Diyarbakır ruzname haberleri… Diyarbakır Güneybatı Kasaba Yolu, 23 Ekim’de hizmete açılacak

Diyarbakır Güneybatı Belde Yolu, 23 Ekim’üstelik hizmete açılacak

ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanlığı, Diyarbakır Güneybatı Yer Yolu’nun 23 Ilk Teşrin’birlikte Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın dahi katılacağı törenle hizmete açılacağını duyurdu.

Bakanlıktan yapılan yazılmış açıklamada, ilk teşrin ayı içre Pendik- Sabiha Gökçen Metrosu ve Ayvacık-Küçükkuyu Yolu ile Troya-Assos Tünelleri’nin vatandaşın hizmetine sunulduğu hatırlatılarak, “Diyarbakır Güneybatı Çevre Yolu de 23 Ekim Veriş günü Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adaletli Karaismailoğlu’nun teşrifleriyle açılacak. Diyarbakır trafiğini ayırmak için mensur edilen çevre yolu ile Elazığ, Şanlıurfa ve Mardin yönünden gelen transit trafiğin kent süresince neden olduğu yoğunluk rahatlatılarak, gidiş geliş güvenliği artırılmış ve kazaların önüne geçilecektir” denildi.’SEYAHAT SÜRESİ 25 DAKİKA KISALACAK’

Şehrin kasaba yolu ağının, Diyarbakır-Şanlıurfa ve Diyarbakır-Mardin akslarını bağlayan hep 29,3 kilometre uzunluğundaki Diyarbakır Güneybatı Mekân Yolu ile artırıldığı belirtilerek, “Güneybatı Belde Yolu’nun 13 kilometrelik Kuzeybatı Kasaba Yolu’na entegre edilmesiyle Diyarbakır’ın çevre yolu uzunluğu toplam 42,3 kilometreye ulaşıyor. Kullanıcılarına konforlu erişim imkanı sağlayan kasaba yolu ile Diyarbakır site geçişini 4 kilometre kısaldı. 40 dakika süren seyahat süresi bile 25 zaman kısaltılarak 15 dakikaya indi” ifadelerine kayran verildi.

Share: