Diyarbakır tutum haberleri | Seyahat süresini 25 dakika kısaltacak Diyarbakır Kasaba Yolu 23 Ekim’de açılıyor

Gezi süresini 25 an kısaltacak Diyarbakır Mekân Yolu 23 Teşrinievvel’birlikte açılıyor

DİYARBAKIR – Eriştirme ve Enfrastrüktür Bakanlığınca 23 Teşrinievvel’bile açılacak Diyarbakır Güneybatı Yer Yolu ile gezi süresinin 40 dakikadan 15 dakikaya düşeceğini belirtilerek, ulaşımın aceleci, konforlu ve tehlikesiz olacağı rapor edildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yoluyla yapılan yazılı açıklamada, sakır sakır demeden Türkiye’nin dört bir yanındaki şantiyelerde çalışmalara bitmeme edildiği kaydedildi.

Teşrinievvel ayı içerisinde, Pendik- Sabiha Gökçen Metrosu, Ayvacık-Küçükkuyu Yolu ve Troya-Assos tünellerinin vatandaşın hizmetine sunulduğunun aktarıldığı açıklamada, “Diyarbakır Güneybatı Çevre Yolu üstelik 23 Ilk Teşrin Aksata haset Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ulaştırma ve Enfrastrüktür Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun teşrifleriyle açılacak. Diyarbakır trafiğini düzenlemek üzere inşa edilen mekân yolu ile Elazığ, Şanlıurfa ve Mardin yönünden gelen transit trafiğin kent içinde bozukluk olduğu yoğunluk rahatlatılarak gidiş geliş güvenliği artırıldı, kazaların önüne geçildi” ifadelerine meydan verildi.

Şehrin mekân yolu ağının, Diyarbakır-Şanlıurfa ve Diyarbakır-Mardin akslarını bağlayan toplam 29,3 kilometre uzunluğundaki Diyarbakır Güneybatı Mekân Yolu ile artırıldığına meni edilen açıklamada, “Güneybatı Yer Yolu’nun 13 kilometrelik Kuzeybatı Yer Yolu’na entegre edilmesiyle Diyarbakır’ın mekân yolu uzunluğu hep 42,3 kilometreye ulaşıyor. Kullanıcılarına konforlu muvasala imkanı sağlayan belde yolu ile Diyarbakır şehir geçişi 4 kilometre kısaldı. 40 an süren seyahat süresi dahi 25 an kısaltılarak 15 dakikaya indi” değerlendirmesi yapıldı.

Share: