DOĞRU Fırka Saylav Günay’dan İnönü ilçesine müzakere

AK Parti Eskişehir Mebus Emine Fer Günay, İnönü ilçesini ziyaret etti.

Günay’ın iletişim ofisinden yapılan açıklamaya bakarak, Mebus Günay, İnönü Belediye Reisi Bedel Bozkurt ile Dereyalak, Erenköy, Kubbe Akpınar ve Esnemez mahallelerine ziyarette bulundu.

Açıklamada, Günay’ın ziyaretlerle ilişik şu görüşlerine düz verildi:

“Prof. Dr. Nabi Avcı 23 Ağustos’ta şehrimiz üzere tıpkı muştu vermiş ve ‘Karye Yaşam Merkezleri köylerimizin kalbi olacak’ demişti. Tutkun karye okullarının tarandığını, öncelikle 12 okulumuzda Karye Yaşam Merkezi açılması planlandığını belirtmişti. Dereyalak köyünde yapılacak olan karye okulumuzun ihalesi tamamlandı. Geleceğimizin emanetçisi çocuklarımıza ve gençlerimize Sayın Cumhurbaşkanımızın hediyesidir. Okşayıcı uğurlu olsun.”

Mebus Günay, Erenköy ve Kubbe Akpınar mahallelerinde dahi muhtarlar ve vatandaşlar ile tıpkı araya geldi. Günay ile Bozkurt, mensur edilecek toplumsal organizasyon alanını inceledi.

Emine Fer Günay, burada yaptığı konuşmasında, şu ifadeleri kullandı:

“mülki idare ile hükümetimizin hisse senedi birliğiyle sonuçlanan projelerimizin sonuçları beyninde. Fakat rustik alanda hükümetimizin icraatlarını havi alanlar değişik, Büyükşehir Belediyesinin bakım konuları ayrımlı. Hükümetimizin hizmet alanına giren konuları ilişik bakanlarımıza iletiyoruz. Büyükşehire ait konuları vatandaşlarımız Büyükşehir Belediyesine iletmeleri gerekir. Bu alanların neler olduğunu açıkladık.”

Daha sonra Günay ve beraberindekiler, babaları mevt eden Kümbet Yeniköy Muhtarı İzzet Şahin ile DÜRÜST Tümen İlçe Avrat Kolları Başkanı Alay Günel’e taziyet ziyaretlerinde bulundu.

Saylav Günay, ilçede anadan görme olarak planlı Halı Vadi Turnuvası’nı de izlem etti.

Share: