DOĞRU Fırka Trabzon Mebus Cora’dan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

DÜRÜST Fırka Trabzon Mebus Salih Cora, 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Altını Bayramı dolayısıyla endişe yayımladı.

Cora, mesajında, 29 Ekim’in egemenliğin ilgisiz koşulsuz millete ilgili olduğunun tüm dünyaya zar edildiği tarihi tıpkı bölüm olduğunu belirtti.

Cumhuriyetin, milletin değme tür imkansızlığa karşın vatan ve alem uğrunda inanç ve kararlılıkla giriştiği varlık mücadelesinin bildirme manidar eseri ve bağımsızlığına sahip gezinti kararlılığının genişlik işlek ifadesi olduğunu nâkil Cora, şöyle bitmeme etti:

“Tarihimizden aldığımız ciddi ve ilhamla kardeşliğimizi, bağlantı ve beraberliğimizi perçinleyerek bizi biz fail değerlerimize topluluk çıkarak devletimizi eğitimden sağlığa, ulaşımdan tarıma seçkin alanda gerçekleştirdiğimiz atılımlarla kalkındırmaya, geliştirmeye ve yükseltmeye devam edeceğiz. Ülkemizi dünyanın lider ülkelerinden biri haline lütfetmek ve gelecek nesillerimize henüz aktif benzeri Türkiye çoğaltmak, şehitlerimize ve gazilerimize olan borcumuzun gereğidir.”

Cora, Türkiye Yüzyılı vizyonuyla birçok şişman projelere, nice büyük zaferlere imza atacaklarını vurgulayarak, şu değerlendirmede bulundu:

“Türkiye Yüzyılı hedefimiz, yalnız milletimizin refahını terfi, hemen ülkemizi bölgesel ve toptan alçak haline getirme gayesi taşımıyor. Bu, ayrımsız zamanda inanç, hars, uygarlık köklerimizi üstelik yeniden canlandırma edeceğimiz ayrımsız atılımın adıdır. Türkiye Yüzyılını geçtiğimiz 20 yılda hayata geçirdiğimiz demokrasi ve kalkınma altyapısı üzerinde inşa edeceğiz. beher vatandaşımızı layık olduğu haklara, özgürlüklere, refah düzeyine, ati güvencesine kavuşturmakta kararlıyız. Bölgesinde aktör olan, bulunduğu coğrafyada adaletin, huzurun ve umudun adı nazik ve hararetli Türkiye için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz.”

“Milletçe 2053 ve 2071 hedeflerimizi gerçekleştirecek ve asrımızı ‘Türkiye Yüzyılı’ kendisine mühürleyeceğiz.” ifadelerini kullanan Cora, şunları kaydetti:

“Ülkemizin ve medeniyetimizin kazanımları üzerinde yükselteceğimiz bu önsezi, yeni nesillere bırakacağımız en nazik mirasımız olacaktır. Bu duygularla kuruluşunun 99’uncu sene dönümünde Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizi rahmetle elgin ediyor, gazilik payesi ile müşerref olan fedakar gazilerimizi ise hürmetle ve şükranla anıyorum.”

Share: