DOĞRU Parti Eskişehir Milletvekili Emine Vazıh Günay, Bala Hak Merkezi’ni ziyaret etti

DÜRÜST Parti Eskişehir Saylav Emine Fer Günay, Yavru Hak Merkezi’ni konuşma ettiği bildirildi.

Mebus Günay’ın matbuat ofisinden yapılan açıklamada, Günay’ın Eskişehir Cumhuriyet Altını Başsavcısı Ulvi Yeldan ile Çocuk Türe Merkezi’ni ziyaret ettiği kaydedildi.

Günay, ziyarete ilişkin yaptığı değerlendirmede şunlara saha verildi:

“Yavru Türe Merkezi uygulaması ile çocuk ağır sıklet ukubet mahkemesi, çocuk mahkemesi, cumhuriyet başsavcılığı yavru bürosu ve adli destek ve mağdur hizmetleri müdürlüklerinin bire bir arada yapılandırılması yoluyla çocuklara yönelik mecmu adli işlemlerin bu merkezde bala dostu usuller uygulanarak hesabına getirilmesi amaçlanmaktadır. Yavru Doğruluk Merkezi’nde ayrıca yavru polisi, adli tababet uzmanı, eş ve içtimai hizmetler görevlisinin yanı sıra baroya, hukuk kliniği uygulaması için ünsiyet fakültesine ve psiko-toplumsal destek kliniği uygulaması için üstelik ruhiyat, kösemenlik ve ruhsal danışmanlık, sosyal hizmet kabil bölümlere düzlük ayrılması sağlanarak hissedar kurumların çocuklara bütüncül hizmet sunumu hedeflenmektedir.”

Mebus Günay, açıklamasında, “Çocuklara müteveccih adli işler yetişkinlerden ayrı yerine çocuk dostu ortamda yürütülecek. Çocuklara müteveccih adli işlemler çocuk dostu usuller uygulanarak gerçekleştirilecek. Adli süreç süresince adli bindi görevlisinden aktif şekilde yararlanabilme imkanı sağlanacak. Füru adli sürecin azaltan etkisinden korunmuş olacaklar. Adli birimlerin beraberinde sair paydaş çekicilik ve kuruluşların temsilcileri bile bahis konusu merkezde kayran alacağından çocuk siper sisteminin elan etken ve totaliter şekilde işlemesi sağlanarak çocuğun faik yararı mahfuz olacak. Ego, Türe Bakanı Bekir Bozdağ, Eskişehir Cumhuriyet Altını Başsavcımız Mürtefi Yeldan ve emeği güzeşte herkese teşekkürname ediyorum.” ifadeleri kullanıldı.

Share: