Doğu’da içtimai konut projesi için başvurular sürüyor

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet tarihinin yer nazik sosyal bölük projesi kapsamında Erzurum, Ardahan, Tunceli ve Ağrı’da vatandaşların başvuruları devam ediyor.

Erzurum’da, sosyal konut projesine e-Çap üzerinden referans imkanı olmayanlar, sabahın erken saatlerinde evraklarını bırakmak amacıyla El Bankası şubelerine geldi.

2 bin 100 konutun yapılmasının planlandığı kentte, evraklarını terhis etmek ve vukuf almak isteyenler banka şubelerinde kükremek oluşturdu

Gailesiz kategorisinden bölük için başvuran 19 yaşındaki Muhammet Nuri Deniz, AA muhabirine, sülale sahibi olmayı çok istediğini belirterek “İnşallah aile çıkar. Canlı namına ev projesine sevindik, bizim kadar gençler amacıyla balaban vesile. Şerait çokça fena hâlde. Taze olduğumuz amacıyla bizlere zorlamasız ve öncelik sağlandı, haddinden fazla memnunuz.” dedi.

Emekli Müstenit Özgözen da aile sahibi görünmek isteyenlerin bankalarda su oluşturduğunu aktardı.

Emekli kategorisinde basamak amacıyla başvurduğunu anlatan Özgözen, “Emekliler kampanyaya çokça sevindi, inşallah ocak sahibi oluruz. Ev sahibi olma şartları bana göre akıllıca. Şu zaman ayrıksı yöntemle aile almaya ağır yetmiyor, ev fiyatları çokça yüksek olduğundan TOKİ dışında familya almaya gücümüz yetmez. TOKİ’nin evleri bizi sevindirdi, emeği geçenlere teşekkürname ederim. Cenabıhak razı olsun.” diye niteleyerek konuştu.

İnşaat işçisi Fetullah Cenup dahi sosyal ev projesine çokça sevindiklerini dile getirerek “Baba oğula 20 yıllığına bu şekilde, bu şartlarda karı vermez, evler adeta beleş. TOKİ’in evleri birinci sınıf ve süper. Meydan şartlarında tek kimse apayrı türlü müteahhitlerden aile alamaz çünkü fiyatlar çok faziletkâr.” ifadesini kullandı.

Başvuru sahiplerinden Nazime Özgözen ise projenin vatandaşları sevindirdiğini söyleyerek “Cenabıhak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Edoğan’dan ve emeği geçenlerden razı olsun. İnşallah konutlar hamur ihtiyaçlılara talih peki.” dedi.

Ardahan

Sosyal konut projesi, Ardahan’de bile kırıcı irade gördü.

E-Oran üzerinden referans imkanı olmayanlar, sabahleyin saatlerinde müracaat için lüzumlu evraklarını yöneltmek için Ahali Bankası ve Tarım Bankası şubelerine geldi.

Ziraat Bankası Ardahan Bölüm Müdürü Şefika Akar, AA muhabirine, 250 konutun yapılacağı kentte, yoğunluğun oluşmaması üzere görevlilerin titizce çalışma yürüttüğünü ifade etti.

Vatandaşlardan Tanju Belletici üstelik devletin familya sahibi girmek için kendilerine pir imkan sunduğunu belirterek “Şu temel büyüklüğünde kiradaydım. İnşallah çıktı zat evim olur.” diyerek konuştu.

Tunceli

Tunceli’üstelik bile toplumsal basamak projesine başvurular sürüyor.

E-Ihtişam üzerinden başvuru imkanı olmayanlar, er saatlerde banka şubelerinin önüne geldi.

El Bankası ve Tarım Bankası şubelerinde derya oluşturanlar, evraklarını teyit ederek başvurularını yaptı.

Proje kapsamında kentte 250 bölük mensur edilecek.

Ağrı

Ağrı’dahi birlikte sosyal bölük projesine başvurular bitmeme ediyor.

E-Ihtişam üzerinden başvuru imkanı bulamayanlar, sabahın er saatlerinde bankaların önünde deniz oluşturdu.

Başvuru yarmak isteyen vatandaşlar derya zımnında sırayla vezneci şubelerine alınıyor.Share: