Doktor önlüğü giyip, boynuna steteskop takan yapım işçisi hastanede yakayı ele verdi

Doktor önlüğü giyip, boynuna steteskop takan yapım işçisi hastanede yakayı ele verdi

İnşaat işçisinin doktorculuk oyunu kısa sürdü

TRABZON – Ağrı’dan inşaat işlerinde harıldamak amacıyla Trabzon’a mevrut 20 yaşındaki canlı hekim önlüğü giyip boynuna stetoskop takarak girdiği Karadeniz Beceri Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’nde asayiş görevlilerinin dikkati sebebiyle yakalandı.

Alınan bilgiye bakarak, Ağrı’nın Patnos ilçesi nüfusuna kayıtlı 20 yaşındaki Serkan A., inşaat işlerinde harıldamak için Trabzon’a geldi. Elan evvel satın aldığı yeşil doktor önlüğü ve stetoskop takarak Karadeniz Maharet Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’ne mevrut inşaat işçisi, acil servis uğrunda beklemeye başladı. Müstacel serviste kâin triaj bölümünde benzeri marazlı yakını ile hemşirenin tartışmasını gören Serkan A., kendini doktor olarak tanıtarak olaya engelleme etmeye çalıştı. Tartışma esnasında durumu ayırt eden şifahane görevlilerin kendini doktor olarak tanıtıcı yapım işçisinin yanına anbean “Nerede çalışıyorsunuz, sizi tanımıyoruz” dedi. Görevlilerinin sorusuna, “Ben doktorum, burada sav mu var?” diyerek yanıt veren Serkan A.’dan şüphelenen görevliler yoluyla yapılan incelemede kişinin hekim olmadığı belirleme edildi.

Hastane yetkililerinin şikayeti üzerine kendini hekim kendisine tanıtıcı yaşama polis güçleri eliyle gözaltına alınırken, yapmacıklı doktorun daha evvel Rize’dahi Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Terbiye ve Araştırma Hastanesi’nde dahi kendini doktor olarak tanıttığı ortaya artık. Ameliyathaneye kendini doktor olarak tanıtarak girdiği belirlenen Serkan A.’nın görevliler marifetiyle dışarıya çıkartıldığı öğrenildi. Trabzon ve Rize’birlikte kendini hekim kendisine tanıtan nefer yakayı ele verirken, Serkan A.’nın emniyette verdiği anlatım da, hekim tutmak istediği amacıyla bu davranışı yaptığını belirterek, “Ego hekim değilim. Üzerimdeki yeşil hekim önlüğü ve stetoskopu geçtiğimiz sene Ankara’da tıpkısı medikalden aldım. Hekim atılmak istediğimden belde hakeza tıpkı davranışta bulundum” dediği öğrenildi.

Gözaltına alınan Serkan A. hakkında adli prosedür başlatıldı.Share: