Dokunaklı baran sebebiyle su basan evde mahdut küsurat engelli kadını ve yaşlı anneyi polis güçleri kurtardı

Biberli yağmur cihetiyle su basan evde çevrili küsurat engelli kadını ve buğulanmış anneyi polis kurtardı

Yürümekte zorluk calip kadın polisin verdiği destekle naşir evden çıkabildi

Polis aracına alınan özürlü karı ve annesi ısındıktan bilahare komşularına tasdik edildi

Polis: “Bacı, üşümenize gönlüm razı değil, gerekirse seni sırtımda taşır çıkartırım”

ANTALYA – Antalya’de etkin olan yara yağış hayatı olumsuz etkiledi. Evinde kemirmek hazırladığı esnada evini su basan ve evde çevrik küsurat mânialı eş ve buğulanmış anneyi polis kurtardı. Tabanı suyla komple olan evde kanepede oturan sakat eş ve annesini gören polis, “Bacı, üşümenize gönlüm razı değil, icabında seni sırtımda taşır çıkartırım” dedi, ancak özürlü eş kabul etmedi. İtfaiyenin gelmesini beklemeyen polis güçleri, sakat kadın ve yaşlı annesine bindi verip yürüterek evden çıkardı.

Antalya’nın Muratpaşa İlçesi Yükselalan Mahallesi 485 Çıkmaz üstünde bir binanın bodrum katında tüvana Yeter Gezer dağ yağışlar sonrası akarsu basan evinde annesiyle gelişigüzel mahdut kaldı. Yürümekte zahmet calip Kâfi Gezer, akarsu basan evinden çıkamayacağını anlayınca durumu 112 Ivedili Çağrı Merkezi’ne bildirdi. Fenomen adına mevrut polis güçleri ekipleri yürümekte engel çekici kadını ve annesini tabanı suyla ciltli olan evde kanepenin üstünde otururken buldu. Engelli avrat ve yaşlı annesini evden sezmek isteyen polis güçleri, itfaiyenin gelmesini beklemeden “Abla üşümenize gönlüm razı değil, gerekirse seni sırtımdı çıkartırım” dedi, ancak eş kabul etmedi. Yürümekte güçlük calip özürlü karı ve nemli annesi, itfaiyenin gelmesi beklenmeden polis güçleri ekipleri aracılığıyla evden çıkarılarak grup otosuna makbuz. Anne gelişmemiş süre kaldığı ekip otosundan inip komşularına giderken Kâfi Gezer, grup otosunda bir müddet ısındıktan sonradan komşularının evine yerleştirildi.

Evde çevrili kalan sakat Kâfi Gezer “Yağmur yağıyordu ben de o anda gelmez sandım, sofrayı hazırlıyordum, simultane akarsu bastı tığ üstelik içeriye kapandık. Engelliyim içerde kaldım, çıkamayınca polisleri çağırdım.” Bora yağıştan önce eve mihman yerine annesinin geldiğini söyleyen kâfi “Annem yağmur yağmadan mihman yerine geldi o da şaşırdı. Beyninde kaldık, boydak yaşıyorum tek özdek kalmadı. Yapacak benzeri molekül namevcut onulmaz kaldım. Ne yapacağımı bilmiyorum. Evimi bırakıp kimseye gidemem, ben evime vurdumduymaz döneceğim. Ayaklarımda platin var, raporum var, o yüzden yürüyemiyorum” dedi.

Share: