Down Sendromlular Futsal Türkiye Kupası’nda bahtiyar sona Bağcılar ulaştı

Kocaeli’de düzenlenen Down Sendromlular Futsal Türkiye Kupası müsabakaları tamamlandı. Organizasyonda, Bağcılar Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü bir numara oldu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu ile Cahillik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde Şehit Polis Güçleri Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda gerçekleştirilen organizasyona, 6 ilden 72 özel sporcu katıldı.

“Tamam imkanlarımızı seferber edeceğiz”

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Down Sendromlular Futsal Türkiye Kupası’na karı sahipliği yapmaktan bahtiyarlık duyduğunu anlatım ederek, “Down Sendromlular Futsal Milli Takımımız, 2019 yılında Avrupa’da yapılan şampiyonaya gitmek için bize geldiklerinde onlara hep desteği vereceğimizi söylemiştik. İlk gittikleri şampiyonada Avrupa üçüncüsü oldular. Ardından 2021 yılında Avrupa birinciliğine ulaştılar. Dünya Kupası’na gitmeden evvel Kocaeli’de dinlenme kampı yapmışlar ve bizi ziyarete gelmişlerdi. Onlara acun şampiyonu olmaları uğrunda balaban destekçileri olacağımızı söyledik. Oyuncularımızda inandılar ve emniyetsiz aynı performans gösterdiler. Onlar dünya şampiyonu olana kadar umum imkanlarımızı seferber edeceğiz” dedi.

“Avrupa ve Acun Şampiyonası fora etmek üzere bilcümle şartları oluştururuz”

Uluslararası arenada Down Sendromlular Futsal Turnuvası’na sülale sahipliği yapmaya amade olduklarını kaydeden Başkan Büyükakın, “Türkiye Hususi Sporcular Spor Federasyonu Başkanımız burada. Acun ülkelerini ferah ferah davet edebilir. Kocaeli’de tüm imkanları seferber paha, burada Avrupa ve Acun Şampiyonası boşaltmak üzere hep şartları oluştururuz. Yeter kim, Dünya Özel Sporcular Federasyonu ikna edilsin. Tığ burada sunma gür şekilde familya sahipliği yaparız” diye konuştu.

29 Kasım’da Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda oynanan maçlar ile bidayet alan Down Sendromlular Futsal Türkiye Kupası’nda Bağcılar Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Kulübü, ekip müsabakalarını önce tam tamamlayarak adlarını finale yazdırdı. Nefesleri kesen Türkiye Kupası bitiş mücadelesini Savacı Orakçı’nın golleri ile 3-1 kazanan Bağcılar, Kocaeli’de Türkiye Kupası’nı iktisap sevinci yaşadı.

Ödüller sahiplerini buldu

Final maçının arkası sıra kupa törenine geçildi. Böke olan Bağcılar, ikinciliği elde fail Kağıtspor ve üçüncü olan Bursa Hacı Mehmet Kip Hususi Sporcular Spor Kulübü’nün kupaları ile turnuvaya katılım sağlayıcı takımların madalyalarını Kocaeli Ilbay Yardımcısı Mürtefi Cezire, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Görgülü, Kocaeli Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Gökhan Yavaşer, Büyükşehir Deneyimsizlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Şemsettin Yıldırım ve Büyükşehir Kağıtspor Başkanı Şanlı Yeşildal verdi. – KOCAELİ

Share: