DPÜ’den iş birliği görüşmeleri

Romanya’da planlı 9. Arsıulusal Malzeme Bilimi ve Teknoloji Konferansı’na davet edilen Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Göçmez, üç farklı üniversitenin yöneticileriyle üniversiteler arası say alanları konusunda görüşmeler gerçekleştirdi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Göçmez çağrılı olarak gittiği Romanya’daki yükseköğretim kurumlarıyla temaslarda bulundu.

Bükreş Politeknik Üniversitesi tarafından düzenlenen 9. Uluslararası Materyal Bilimi ve Uygulayım Bilimi Konferansı’na (RoMat2022) nida edilen ve burada Plenary Invited Speaker sıfatıyla küşat konuşmasını yapan Prof. Dr. Hasan Göçmez, ‘Enerji Ambarlama Uygulamalarında Perovskit Tabanlı Malzemeler’ konulu bir meşveret yaptı. Konuşmasında, dünyada alternatif enerji kaynakları alanında son zamanların yeryüzü pop himmet konusu olan perovskit tabanlı malzemelerin gün pilleri ve süperkapasitör uygulamalarında kullanımını ve DPÜ laboratuvarlarında bu alanda yapılan çalışmaları katılımcılarıyla paylaşan Prof. Dr. Göçmez, açım töreninin arkası sıra Bükreş’te mevcut ayrımlı üniversitelerle düet itilaf imkanlarını görüştü.

Ziyaretlerinden birinde Bükreş Politeknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Horia Necula’ya mihman olan Rektör Yardımcısı Göçmez, görüşmenin peşi sıra akademik ve yönetsel personel değişikliği, doktora, faziletkâr lisans ve lisans öğrencileri beyninde değiş, akademik bilgelik ve iz paylaşımı, eş dersler, seminerler ve kültürel çalışmalar, kuma ilmî araştırmaların hazırlanması ve kâin laboratuvar imkanlarının kuma kullanılmasıyla ilgili konularda üniversiteler arasında çalışmaların yapılması konularında kesim sağlandığını ve sunu güdük sürede Romanya’da mevcut üç darülfünun ile antant anlaşmasının yapılacağını belirtti. – KÜTAHYA

Share: